Láká vás pohoda plná života? Tak hurá do Puerta de la Cruz!

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16836x

Původní přístavní město Puerto de la Cruz je rozděleno na historickou a moderní část.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Puerto de la Cruz je jedním slovem úžasné. Toto město si okamžitě zamilujete a nasajete tu pravou pohodovou atmosféru. Původní přístavní město Puerto de la Cruz je rozděleno na historickou a moderní část, a tak si každý najde to své.

Kopec zmrzliny a „horké štěně“ k tomu

Ve městě je nepřehlédnutelné náměstí Plaza del Charco de los Camerones, které je nejen turistickým centrem, ale zejména srdcem Puerta. Toto náměstí lemují palmy a vavříny, které sem byly v roce 1852 dovezeny z Kuby.

Plaza del Charcem se nesou španělské melodie a potkáte tam spoustu usměvavých lidí, kteří se jen tak zastaví a vlní se do rytmu. A je jedno, jestli je vám dvacet či sedmdesát. Skutečně! Dědečkové chytnou babičku za ruku a jde se trsat. A je to zcela přirozené. V Puertu de la Cruz to prostě žije.

Co musíte určitě ochutnat je výborná zmrzlina - helado. Jedna porce zmrzliny vás dokonale zasytí, protože dostanete namísto typicky českého kopečku, opravdový kopec. A podle nás už na Tenerife lepší zmrzlinu nenajdete. Když dostanete menší hlad, neváhejte si koupit přímo na náměstí úžasné perrito caliente (doslova horké štěně; hot dog).

Neskutečně dobrá je španělská pražená cibulka. Posedět a popíjet dobrou kávu či víno můžete v kavárničkách a restauracích, které jsou nejen na náměstí a pobřežní promenádě, ale prakticky na každém rohu.

Staré umění v kombinaci s moderní promenádou

Okouzlující je také starý rybářský přístav Puerto Pesquero nedaleko Plaza del Cherco. Ucítíte typickou rybinu a spatříte rybáře, kteří se bezprostředně připravují vyplout o kousek dál na oceán na loďkách, ale i na starých bárkách. Budete-li chtít, můžete si úlovek koupit rovnou u zdroje. Okolí přístavu lemují úzké uličky plné dřevěných balkónů a vyřezávaných dveří krásných domů a paláců jako je Casa de Miranda či nejstarší dům ve městě Casa de la Real Aduana.

Prostory obou historických domů dnes lákají návštěvníky prodejem řemeslných výrobků či nábytku. Na západní straně města stojí malá pevnost Castillo San Felipe ze 17. století, která bránila přístav před vniknutím pirátů a anglických či francouzských lodí.

Kousek od historické části nedaleko rybářského přístavu vedou schody na pobřežní promenádu. K obdivování jsou tam jak mluvící papoušci, tak pouliční umělci. Zájemci si mohou nechat uplést copánky od černošských žen, nakoupit kabelky, šátky, ale také navštívit různé obchůdky s oblečením a suvenýry.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/puerto-de-la-cruz/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024