Nejvýznamnější památky: co musíte v Dublinu vidět

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 30002x

Dublin turistům nabízí nespočet památek, mezi nejznámější patří Dublinská univerzita, Dublinský hrad nebo Kostel sv. Patrika.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Město je pomyslně rozděleno na severní a jižní část. Přirozenou hranici tvoří řeka Liffey. Většina památek je soustředěna na jih od toku řeky. Severní část je pak spíše zaměřena na obchody a některá z muzeí.

Jih města

V jižní části města jsou orientačními body katedrály. Najdete zde Katedrálu svatého Patrika i Katedrálu Christ Church. V těsném sousedství obou katedrál se krčí nevýrazný Dublinský hrad. Jen kousek od Dublinského hradu pak naleznete legendární čtvrť Temple Bar, která ožívá zejména ve večerních hodinách. Univerzitu Trinity College, která okouzlí snad každého návštěvníka nejen svou architekturou, ale i poklidnou studentskou atmosférou, naleznete také jen několik málo metrů od jižních břehů řeky Liffey.

Sever města

Severnímu okraji řeky Liffey vévodí široká nákupní třída O´Connell Street, kterou lemují honosné budovy bank, hotelů a historické pošty. Vzdáleně od centra leží největší park Evropy Phoenix Park, ukrývající prezidentský palác v těsném sousedství ZOO.

Abyste mohli projít městské pamětihodnosti, vystačí Vám určitě jeden celý den. Nezapomeňte, že čas si musíte ale vyšetřit i na muzea, galerie, pivovar a třeba i likérku…

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 6 zájezdů

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Dublinu

Zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pamatky-dublinu/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023