Dublinské ulice a pošta: nejznámější záchytné body velkoměsta

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5350x

Hlavními třídami Dublinu jsou Grafton Street a O'Connelova třída.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Budete-li procházet dublinskými ulicemi, nevynechejte nákupní Grafton Street a obchodní O´Connell Street. Právě na O´Connelově třídě pak nepřehlédněte dvě významné budovy - Hlavní poštu a 120 metrů velký obelisk. 

Grafton Street

Grafton Street je jedna ze dvou nákupních ulic v centru Dublinu. Vede od St. Stephen Parku k univezitě Trinity College. Třída je střediskem zábavy. Najdete zde množství kaváren, restaurací, obchodů. Je pěší zónou. V blízkosti Trinity College je umístěn památník dublinské ženy z lidu, Molly Malone.

O´Connell Street

Tato třída je nejširší ulicí v Dublinu. Vede od řeky Liffey až k Muzeu spisovatelů. Třída je lemována honosnými budovami bank, obchodních řetězců a hotelů. Ústřední stavbou celé třídy je budova Hlavní pošty. Uprostřed ulice je pruh vyčleněný pro chodce. Je také místem, kam jsou umísťovány monumenty či památníky významných osobností.

General Post Office (Hlavní pošta)

Tato výrazná budova stojí na O'Connelově třídě. Budova, která dodnes plní funkci poštovního úřadu je chápána hlavně jako centrum odporu a místo největších bojů v době Velikonočního povstání. V průčelí památník povstání v podobě umírajícího bájného hrdiny CuChulainna.

The Spire of Dublin (Dublinský stožár)

Nedaleko Hlavní pošty na O'Connelově třídě stojí 120 metrů vysoký stožár (obelisk) z nerezové oceli. Tento tenký sloup (průměr u základů je 3 m, na vrcholku jen 15 cm) byl vztyčen v roce 2003 a má znázorňovat optimismus s jakým Dubliňané vzhlíží k novému miléniu.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Dublinu

Zobrazit aktuální zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dublinske-ulice-a-posta/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!