Dublinské ulice a pošta: nejznámější záchytné body velkoměsta

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8600x

Hlavními třídami Dublinu jsou Grafton Street a O'Connelova třída.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do DublinuZobrazit zájezdy

Budete-li procházet dublinskými ulicemi, nevynechejte nákupní Grafton Street a obchodní O´Connell Street. Právě na O´Connelově třídě pak nepřehlédněte dvě významné budovy - Hlavní poštu a 120 metrů velký obelisk. 

Grafton Street

Grafton Street je jedna ze dvou nákupních ulic v centru Dublinu. Vede od St. Stephen Parku k univezitě Trinity College. Třída je střediskem zábavy. Najdete zde množství kaváren, restaurací, obchodů. Je pěší zónou. V blízkosti Trinity College je umístěn památník dublinské ženy z lidu, Molly Malone.

O´Connell Street

Tato třída je nejširší ulicí v Dublinu. Vede od řeky Liffey až k Muzeu spisovatelů. Třída je lemována honosnými budovami bank, obchodních řetězců a hotelů. Ústřední stavbou celé třídy je budova Hlavní pošty. Uprostřed ulice je pruh vyčleněný pro chodce. Je také místem, kam jsou umísťovány monumenty či památníky významných osobností.

Čtení: Zájezdy do Irska – srovnání a doporučení

General Post Office (Hlavní pošta)

Tato výrazná budova stojí na O'Connelově třídě. Budova, která dodnes plní funkci poštovního úřadu je chápána hlavně jako centrum odporu a místo největších bojů v době Velikonočního povstání. V průčelí památník povstání v podobě umírajícího bájného hrdiny CuChulainna.

The Spire of Dublin (Dublinský stožár)

Nedaleko Hlavní pošty na O'Connelově třídě stojí 120 metrů vysoký stožár (obelisk) z nerezové oceli. Tento tenký sloup (průměr u základů je 3 m, na vrcholku jen 15 cm) byl vztyčen v roce 2003 a má znázorňovat optimismus s jakým Dubliňané vzhlíží k novému miléniu.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko (Dublin)

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dublinu

Zájezdy do Dublinu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dublinske-ulice-a-posta/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024