Krakov: Nejkrásnější město Polska

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25870x

Krakov je podle mnohých nejkrásnějším městem celého Polska.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do KrakovaZobraz zájezdy

Kraków je nejkrásnější město v Polsku. Je jedinečné svou historickou krásou, která na vás bude dýchat na každém kroku. Vzpomeňme třeba hrad Wawel, Hlavní náměstí nebo židovskou čtvrť. 

Zajisté vás zaujme hrad Wawel a jeho okolí. Je jedinečně okouzlující. Zahrady kolem hradu jsou překrásné a hrad samotný je velice udržovaný. Pokud toto město navštívíte, neměli byste zapomenout na tuto památku. Takovou zajímavostí je, že se prý kdysi na hradě Wawel ukryl do Dračí jámy drak, proto zde stojí i jeho „napodobenina“.

Hlavní náměstí

Další nepřehlédnutelné místo v Krakówě je Rynek Glówny neboli Hlavní náměstí. Zaujme vás svou velikostí a na tomto náměstí bylo velké květinářství, ve kterém se dá koupit jakákoliv květina. Do tohoto náměstí vede nespočet uliček, ve kterých je mnoho obchůdků, restaurací a barů. Je zde i tržnice Sukiennice, ve které najdete různé šperky, kožichy, talíře a suvenýry. Na tomto Rynku je i Radniční věž, která není rovná, má malou odchylku. Tato věž je přístupná všem návštěvníkům.

Čtení na podobné témaAdventní Krakov: Dlouholetá tradice a výborný pitný medPřečíst

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Plejáda synagog

Neměli byste zapomenout navštívit ani bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, kde se nachází celá řada synagog. V tomto bývalém ghettu je i Židovský hřbitov. Dojdete tam za 15 minut z Hlavního náměstí. Natáčelo se zde i několik scén z filmu Schindlerův seznam. Pak je dobré navštívit i některé z kostelů, které se v Krakówě nacházejí.

Čtení na podobné témaZajímavosti Krakova: Otevřená truhlice památek PolskaPřečíst

Úchvatné solné doly

Pokud chcete mít všechny památky a zajímavá místa Krakówa prozkoumána, nesmíte zapomenout na solné doly Wieliczka, které se nacházejí nedaleko Krakówa. Prohlídka těchto dolů je velice působivá. Je zde všechno ze soli.

Polsko (Krakov)

Srdce polské kultury

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Krakova

Zobrazit aktuální zájezdy do Krakova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/krakov/68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!