Krakov: nejkrásnější město Polska

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 78608x

Krakov je podle mnohých nejkrásnějším městem celého Polska.

Vyberte si z našich zájezdů do KrakovaZobrazit zájezdy

Kraków je nejkrásnější město v Polsku. Je jedinečné svou historickou krásou, která na vás bude dýchat na každém kroku. Vzpomeňme třeba hrad Wawel, Hlavní náměstí nebo židovskou čtvrť. 

Zajisté vás zaujme hrad Wawel a jeho okolí. Je jedinečně okouzlující. Zahrady kolem hradu jsou překrásné a hrad samotný je velice udržovaný. Pokud toto město navštívíte, neměli byste zapomenout na tuto památku. Takovou zajímavostí je, že se prý kdysi na hradě Wawel ukryl do Dračí jámy drak, proto zde stojí i jeho „napodobenina“.

Hlavní náměstí

Další nepřehlédnutelné místo v Krakówě je Rynek Glówny neboli Hlavní náměstí. Zaujme vás svou velikostí a na tomto náměstí bylo velké květinářství, ve kterém se dá koupit jakákoliv květina. Do tohoto náměstí vede nespočet uliček, ve kterých je mnoho obchůdků, restaurací a barů. Je zde i tržnice Sukiennice, ve které najdete různé šperky, kožichy, talíře a suvenýry. Na tomto Rynku je i Radniční věž, která není rovná, má malou odchylku. Tato věž je přístupná všem návštěvníkům.

Čtení na podobné témaAdventní Krakov: dlouholetá tradice a výborný pitný medPřečíst

Plejáda synagog

Neměli byste zapomenout navštívit ani bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, kde se nachází celá řada synagog. V tomto bývalém ghettu je i Židovský hřbitov. Dojdete tam za 15 minut z Hlavního náměstí. Natáčelo se zde i několik scén z filmu Schindlerův seznam. Pak je dobré navštívit i některé z kostelů, které se v Krakówě nacházejí.

Čtení na podobné témaZajímavosti Krakova: otevřená truhlice památek PolskaPřečíst

Čtení: Zájezdy do Polska – srovnání a doporučení

Úchvatné solné doly

Pokud chcete mít všechny památky a zajímavá místa Krakówa prozkoumána, nesmíte zapomenout na solné doly Wieliczka, které se nacházejí nedaleko Krakówa. Prohlídka těchto dolů je velice působivá. Je zde všechno ze soli.

Polsko (Krakov)

Srdce polské kultury

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Krakova

Zájezdy do Krakova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/krakov/Doporučujeme z Polska

Nejnovější z PolskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024