Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

letecky z Ostravy – Krakova

To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ

6 dní19. 7. – 24. 7. 2018

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy, Krakova

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

20–23 °C

Hrdá Normandie a Paříž – Francie, jak ji neznáte! Během jediného zájezdu se vydáte za krásami normandské přírody, po stopách dávné minulosti a vychutnáte si metropoli nad Seinou. Budete obdivovat katedrálu v Rouenu, hrázděné domy v Honfleuru i Monetovy zahrady. Nevynecháte útesy Étretat ani tajemný klášter Mont-Saint-Michel a stihnete i Eiffelovku. Zažijte Francii s vůní calvadosu, kumštem malířů a slavnou historií – objevujte Normandii jako cestovatel!

Na co se můžete těšit

 • Rozkvetlé Monetovy zahrady v Giverny
 • Hrázděné domy v centru Rouenu
 • Bělostné útesy v Étretatu
 • Vyloďovací pláže Normandie
 • Symbol regionu klášter Mont-Saint-Michel

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Monetův dům v Giverny

Odlet do Paříže, odjezd směr Normandie, první zastávka v městečku Claude Moneta Giverny.

Odjezd z Ostravy objednaným transferem na letiště v Krakově, odlet z Krakova. Po příletu do Paříže už na nás bude čekat pohodlný autobus, kterým se vydáme směrem do Normandie. Naší první zastávkou bude vesnička Giverny, kde pobýval a tvořil Claude Monet. Prohlédneme si jeho dům a také úžasné zahrady, včetně leknínových jezírek, které jej inspirovaly k řadě slavných obrazů (cyklus Lekníny můžete zhlédnout na závěr zájezdu v pařížské Orangerii).

K večeru se pak přesuneme do hlavního a nejníže položeného města horní Normandie – Rouenu, jednoho z nejstarších francouzských měst. Ubytování v hotelu.

Ubytování: ibis Rouen Centre Rive Gauche 3*

Přesuny busem Radynacestu Zjistit více2.DEN
Ruiny opatství Abbaye de Jumieges

Prohlídka Rouenu, návštěva ruin opatství Abbaye de Jumièges a malebných útesů v Étretatu.

Po snídani si společně prohlédneme středověké centrum Rouenu, symbol francouzského umění a historie. Právě zde byla totiž upálena francouzská hrdinka Johanka z Arku. A zdejší katedrálu také nesčetněkrát maloval v různých denních dobách a ročních obdobích sám Claude Monet. Během prohlídky staré části města uvidíme gotickou katedrálu Notre-Dame, známou z Monetových obrazů, Velký orloj, náměstí Place du Vieux-Marché, na kterém byla Johanka z Arku upálena či Justiční palác, klenot renesanční architektury.

Cestou k pobřeží se zastavíme ve známém opatství Abbaye de Jumièges, které je opravdovým klenotem údolí Seiny. Majestátní opatství, které bylo údajně založeno sv. Philibertem roku 654, je dnes sice už ruinou, ale s dobře dochovanými věžemi a centrální lodí z 11. století.

Odpoledne se protáhneme při lehké pěší turistice na pobřeží u lázeňského městečka Étretat, v jehož okolí se nachází majestátní skalní útvary. Příjemná pěšinka nás zavede k osamocené „jehle“ v moři i ke skalním branám, které Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jenž svůj chobot noří do oceánu.

Večer ubytování v hotelu v přístavním městě Le Havre.

Ubytování: Campanile Le Havre Centre 3*

3.DEN
Památník na pláži Omaha

Ikonický most Pont de Normandie, umělecké městečko Honfleur a odpoledne ve znamení míst spojených s 2. světovou válkou a vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii.

Ráno přejedeme autobusem přes ohromný Pont de Normandie, konstrukčně zajímavě řešený most přes řeku Seinu, který od roku 1995 spojuje Horní a Dolní Normandii. Den začneme prohlídkou opevněného městečka Honfleur s malebným přístavem, jenž inspiroval mnoho malířů. Vznikla tady tzv. Honfleurská škola, která vedla k vytvoření impresionistického směru.

Odpoledne se přesuneme k místům, kde na konci druhé světové války proběhlo proslulé vylodění spojenců, při kterém došlo k prolomení Hitlerova Atlantského valu. Zastavíme se v malebném městečku Arromanches-les-Bains, kde můžeme navštívit muzeum věnující se vylodění. V okolí pláže si prohlédneme stále patrné zbytky umělého přístavu Mulberry, zbudovaného spojenci. Pokračovat budeme k pláži Omaha. Po cestě se zastavíme u zbytků německé dělostřelecké baterie.

Den zakončíme návštěvou památníku a největšího amerického vojenského hřbitova na pobřeží v Colleville-sur-Mer.

Ubytování: Hotel Le Pommeray 2*

4.DEN
Proslulá tapisérie královny Mathildy

Návštěva ikony regionu a jednoho ze symbolů Francie kláštera Mont Saint-Michel, přejezd do Bayeux a večerní návrat do Paříže.

Po snídani nás čeká přesun o několik století zpět, protože navštívíme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel, který je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Tento „Merveille“, tedy zázrak, se od roku 1979 řadí na seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne se zastavíme v městečku Bayeux, které se může pochlubit největší a nejstarší tapisérií ve Francii. Tato pozoruhodná výšivka, nazývaná též jako Tapisérie královny Mathildy, je téměř tisíc let stará a tvoří osm samostatných kusů plátna, spojených navzájem v délce 70 metrů, připomínající vítězství u Hastings a dobytí Anglie.

Večerní příjezd do Paříže a ubytování v hotelu. Zájemci se mohou individuálně vypravit na večerní toulání ulicemi Montmartru nebo na romantickou procházku podél Seiny.

Ubytování: Campanile Paris 19 - La Villette

5.DEN
Katedrála Notre-Dame v plné kráse

Celodenní poznávání koutů Paříže, návštěva Eiffelovy věže a katedrály Notre Dame, prohlídka čtvrti Cité a Montmartre.

Poslední den bude patřit Paříži, kde společně uvidíme ta nejkrásnější místa města nad Seinou. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde), kde byla za francouzské revoluce umístěna obávaná gilotina. 

V samém historickém jádru Paříže, na ostrově Ile de la Cité, si odpoledne prohlédneme fascinující katedrálu Notre-Dame, proslavenou románem Victora Huga „Zvoník u Matky Boží“. Uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. 

K večeru si užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování: Campanile Paris 19 - La Villette

6.DEN

Odlet zpět do Polska dle letových řádů, návrat zpět do ČR.

V závislosti na čase odletu transfer na letiště, odlet do Krakova a návrat zpět do Ostravy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • letenka Krakov – Paříž – Krakov se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer Ostrava – Krakov – Ostrava
 • doprava autobusem v Normandii, transfer v Paříži na letiště
 • 5x ubytování v 2* a 3* hotelu po trase
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 700 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 2* a 3* hotely na trase zájezdu
 • malé útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • hotel podává snídani formou bufetu
 • během dne bude možnost zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

210 Kč

UNIVERSAL + STORNO

510 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné na místě: 

 • Eiffelova věž: 1. patro 7 €, 2. patro 11 €, 3. patro 17 €
 • Louvre: 15 €
 • Invalidovna: 11 €

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.