10 nejžhavějších míst na dovolenou podle sólo cestovatelů: poznávejte svět, nové lidi i kultury

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 8. 2017 • Přečteno 9670x

Jste single, nebo jen máte chuť za sebou prásknout dveřmi a vycestovat za svým snem sami? Udělejte to! Tady je 10 ověřených tipů cestovatelů.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Nemáte parťáka na cesty? Rezervujte si dovolenou pro jednoho. Dobrá zpráva je, že u nás je možné sdílení pokoje, a nemusíte tak připlácet za jednolůžkový pokoj.

Cestovatelská sezona je v plném proudu, což znamená, že všichni mají plnou hlavu výletů za poznáním. Pokud už i vám klepe dovolená na dveře, ale váš partner ne a ne dostat volno, přátelům se nikam nechce nebo jste single, klidně si pro změnu troufněte objevovat svět sami. Vydat se na cesty „sólo“ – to je totiž jeden z největších aktuálních trendů v cestování. Tady je 10 nejlákavějších míst pro sólo cestovatele. 

1. Londýn: chvíli kultura a chvíli sport? No problem!

LondýnLondýn

Londýn bez ustání pulzuje energií, jako by to byl živý organismus. Takže pokud to jen trochu jde, raději než s přáteli se sem vydejte sami. Sólo cestovatelům se totiž otevírají možnosti vnímat svět okolo sebe intenzivněji, než když cestují s někým dalším.

Čtení na podobné témaBezplatné aktivity v Londýně: víme, jak poznat město nad Temží zblízka a zadarmoPřečíst

Ještě než zaplujete do víru nočního života, vypravte se pěšky do muzea. Milovníkům dávných dějin lidstva zahraje na jejich notu slavné Britské muzeum. Navečer pak vyrazte na kolo ze samoobslužné půjčovny nebo si jděte zaběhat podél břehu Temže.

2. Ósaka: objevujte Japonsko prostřednictvím kulinářských tradic

Hrad v ÓsaceHrad v Ósace

Poznávací zájezdy do Japonska lze doporučit i těm, kteří se za dobrodružstvím v cizích zemích vydávají obvykle bez doprovodu. Je to výborná příležitost potkat pár stejně zapálených cestovatelů a navštívit místa, kam se jednotlivci hůře dostávají.

Co se týká nových zážitků, není na tom Ósaka vůbec špatně. Přes den můžete navštívit Šitennódži, jeden z nejstarších buddhistických klášterů v Japonsku, a pochutnat si na chobotnicových kuličkách. Jestli vás ale baví žít spíš v noci, počkejte, až se rozzáří neony a krásně rozvoní jídlo v rušné části Dótombori.

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. New York: cestu za architekturou spojte s výhodnými nákupy

Brooklynský mostBrooklynský most

Toužíte-li pobýt v nějaké náramně šik metropoli, připravte si pas, sbalte kufr a zamiřte do New Yorku. Anebo si za pár dolarů pořiďte kufr až na místě. Ten pak hravě naplníte třeba v Macy's, největším obchodním domě světa. Po předložení pasu vám tu dokonce vystaví 11% slevovou kartičku. Nákupy bez doprovodu mají nespornou výhodu – nikdo vás nebude častovat k smrti znuděnými pohledy.

Cestu za oceán pojměte klidně i jako výlet za architekturou. Fajnšmekry jistě přitáhne Guggenheimovo muzeum, jedna z nejznámějších muzejních staveb na světě.

Čtení na podobné témaTOP 10 míst New Yorku: Velké jablko z ptačí perspektivy i z křižovatky světa aneb Co musíte vidět?Přečíst

4. Barcelona: nerozmýšlejte se a zkoušejte nové věci

Pláže BarcelonetyPláže Barcelonety

Výlet do Barcelony využijte k poznávání nových lidí a činností. Za dobrého počasí si udělejte piknik v nádherném parku Güell. Kdo ví, třeba z toho nakonec bude oběd ve dvou. A kdyby ne? Alespoň se můžete v klidu začíst do napínavé knížky a dát si pravé španělské tapas.

Vaše chuťové pohárky pěkně poškádlí i pověstné pokrmy z ryb a mořských plodů. Přebytečné kalorie pak můžete spálit netradičně při vodních sportech: z paddleboardu si navíc metropoli Katalánska prohlédnete z originální perspektivy.

5. Berlín: po prohýřené noci přijde currywurst vhod

Symbol BerlínaSymbol Berlína

Je vám dobře ve městě? Máte rádi parties, stylové kavárny a obchody? Pak neváhejte ani vteřinu – v kosmopolitním Berlíně zkrátka musíte být. 

Kdybychom měli vybrat tu nejinspirativnější berlínskou čtvrť, byl by to Kreuzberg. Po generace tu spolu žijí bohémové, punkeři a jiní vyznavači okrajových kulturních směrů. Dejte si currywurst – gastronomický symbol Berlína – a až do rána se bavte v populárních klubech.

6. Paříž: flirtujte v proslulém městě lásky a ráji estetiky

Pařížský trhPařížský trh

Francouzská metropole je pro sólo cestovatele jako dělaná. Uspokojí nejen náročné chuťové buňky, ale mnohdy ještě náročnější smysl pro estetiku. Oprašte pohodlné boty, hodinky schovejte do kapsy, sejděte z obvyklých cest a otevřete se novým zážitkům.

Den začněte v příjemné kavárně s šálkem kávy a něčím k zakousnutí. Zkuste si také zajít na farmářský trh Marché St. Germain. U stánků se výtečně najíte, objevíte pár tradic, a navíc si s prodavači procvičíte francouzštinu.

Čtení na podobné témaTři nejlepší trhy v Paříži: květinovo-ptačí, gurmánský v bio stylu a fenomenální blešákPřečíst

7. Madrid: najděte si to, co nejvíc zajímá právě vás

MadridMadrid

Patříte-li mezi ty, kteří se při představě skupinové dovolené osypou, pak vás bude Madrid zaručeně bavit. To, co do jednoho z nejkrásnějších evropských měst láká sólo cestovatele ze všech koutů světa, jsou srdeční Madriďané, spousta zábavy, pestrý noční život, kulturní a historické památky a řada muzeí a galerií.

Město poznávejte nejlépe pěšky. Dobrým výchozím bodem je náměstí Puerta del Sol, jehož přilehlé ulice vás zavedou na významná turistická místa. Prohlédnete si hlavní operní scénu v Madridu – Teatro Real i náměstí Plaza de Cibeles a Plaza Mayor.

8. Lisabon: pijte, jezte a tančete až do rána...

Belémská věž, symbol LisabonuBelémská věž, symbol Lisabonu

Pokud zavítáte do Lisabonu, dostane se vám nejen výjimečného kulturního, ale i gastronomického zážitku. Určitě si udělejte procházku na trh Mercado da Ribeira. Ráno se tu zakousnete do čerstvého ovoce a večer si s místními i přespolními gurmány popovídáte nad sklenkou vína. Tancovat až do rána pak můžete v historické čtvrti Bairro Alto.

Až všechna okouzlující zákoutí města prozkoumáte pěšky, projeďte se starým Lisabonem slavnou tramvají č. 28. Čeká vás nezapomenutelná jízda klikatícími se uličkami s prudkým stoupáním.

9. Tokio: zastavte se a najděte svou cestu životem

TokioTokio

Lákají vás dálky, ale trochu děsí fakt, že cestujete sami? Věřte, že v Japonsku se budete cítit bezpečně i jako sólo cestovatel. Místní jsou velice ochotní. A pokud zrovna neumějí anglicky, klidně to zvládnou jen pomocí gest.

V hlavním městě se vám dostane příležitosti najít cestu k sobě samému i k druhým díky prožitku. Zasnít se a rozjímat můžete v nejstarším buddhistickém chrámu Tokia – v Sensō-dži. Na nedaleké tržnici Nakamise posilníte také své tělo a vyberete suvenýry pro své blízké.

10. Vídeň: chyťte se příležitosti a seznamujte se u kávy

Vídeňské muzeumVídeňské muzeum

Máte málo volna a uvítali byste alespoň krátké vybočení z denní rutiny? Zkuste Vídeň – město, k jehož návštěvě postačí i pouhých 24 hodin. Mezi věhlasnými památkami, galeriemi a módními obchody najdete nespočet elegantních kaváren, které si vyloženě říkají o návštěvu.

Jak známo, kavárny jsou ideálním místem k seznámení. A hlavně, ženy popíjející kávu jsou zpravidla klidné a hovorné. Takže pánové, téměř povinnou zastávkou je cukrárna hotelu Sacher nebo třeba Café Hawelka, podle znalců nejslavnější kavárna v Evropě.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. srpna

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. listopadu

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejzhavejsich-mist-na-dovolenou-podle-solo-cestovatelu-poznavejte-svet-nove-lidi-i-jejich-kulturu/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024