Manchester: město pro milovníky slev, nákupů a památek

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 10. 2017 • Přečteno 2158x

Díky průmyslové revoluci se stal Manchester bohatým velkoměstem.

Vyberte si z našich zájezdů do ManchesteruZobraz zájezdy

Jedinečné město Manchester, ležící na severu Anglie nedaleko Liverpoolu, je známé především jako kolébka světového fotbalu, kterou proslavily nejen legendární fotbalové kluby Manchester United a Manchester City, ale i významné památky a bohatá historie.

Naleznete zde ty nejlepší hotely, restaurace, bary a spoustu dalších atrakcí, které vás okouzlí svou rozmanitostí, krásnými panoramaty, architekturou i velkým počtem obchodů. I kdybyste zde strávili několik týdnů, stále budete mít co objevovat.

Spojení anglického venkova a moderního velkoměsta

Staré město plné památekStaré město plné památek

Díky průmyslové revoluci se stal Manchester bohatým velkoměstem, což se odráží i na místní architektuře, pro kterou je charakteristický styl viktoriánského období, ale naleznete zde i spoustu mrakodrapů včetně druhé největší stavby Velké Británie, Beetham Toweru. Patrně nejpůsobivější budovou města je knihovna Johna Rylandse, která náleží místní univerzitě.

K dalším atraktivním památkám města bezesporu patří radnice, budova Midland Bank, synagoga, Strangeways Prison, Urbis Museum či největší čínská čtvrť ve Velké Británii a zároveň také druhá největší v Evropě, jejíž dominantou je dřevěná brána Chinese Imperial Arch.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Co dalšího můžete podniknout v Manchesteru

Fontánky na náměstíFontánky na náměstí

Jak již bylo napsáno v úvodu, v Manchesteru sídlí jeden z nejslavnějších a nejlepších fotbalových klubů planety, Manchester United, který láká fanoušky z celého světa. Zvědaví jsou nejen na samotné fotbalové utkání, ale i na stadion a muzeum, které se zde nachází. V těsné blízkosti stadionu Old Trafford naleznete další skvělou atrakci, krytou halu Chill Factore, ve které si stejně jako v Dubaji můžete celoročně zalyžovat.

Kam za nákupy

Obchodní centrum TraffordObchodní centrum Trafford

Manchester je skvělým místem i pro milovníky slev a nákupů. Tradice textilního průmyslu se postupně přelomila v centrum módy, a tak zde naleznete mnoho nákupních center a módních butiků, včetně oblíbeného a levného PRIMARKU. Z obchodních center je velmi oblíbený Trafford Centrum, obchodní dům, který ročně navštíví okolo 30 milionů návštěvníků.

Manchester je také město trhů. Během letních měsíců se náměstí zaplní stánky, ve kterých seženete vše od čerstvých potravin po umění a řemeslné výrobky. V zimě stojí za to navštívit a vidět i vánoční trhy, které patří mezi jedny z nejvíce navštěvovaných vánočních trhů v Evropě.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie (Manchester)

Manchester? Jasná střela na branku!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Manchesteru

Zobrazit aktuální zájezdy do Manchesteru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. září


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/manchester/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!