Isle of Wight: největší anglický ostrov, který vás okouzlí svou přírodou

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13296x

Isle of Wight je největší anglický ostrov. Nachází se na jižním pobřeží Anglie.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Svou ideální polohou a relativně malou populací tvoří ostrov vhodné místo pro věznice? Najdete zde hned tři (Albany, Camp Hill a Parkhurst). Především třetí jmenovaná se řadí mezi nejtvrdší zařízení tohoto typu v Anglii.

Nechte se okouzlit přírodními krásami, které ostrov Isle of Wight nabízí. Největší anglický ostrov vůbec leží při jižním pobřeží Anglie.

Tento překrásný ostrov čítá zhruba 140 000 obyvatel a najdete jej jen několik kilometrů od pobřeží Hampshire. Navštěvují ho hojně jachtaři, turisté, cyklisté a rodiny s dětmi.

Okouzlující příroda

Ostrov se může pochlubit krásnou přírodouOstrov se může pochlubit krásnou přírodou

Krajina je zde velmi různorodá, často proto bývá Isle of Wight označován jako „Anglie v miniatuře“. Západní část ostrova je typicky venkovská. Na ostrově se nachází nádherné pobřeží se slavným křídovým hřbetem. Isle of Wight je proslaven nalezišti dinosauřích fosilií. Eroze útesů stále odhaluje nové a nové části, není tedy divu, že se na ostrově nachází i muzeum, které se specializuje na tyto jedinečné objevy.

Města na ostrově

Katedrála v městečku Newport na ostrověKatedrála v městečku Newport na ostrově

Newport leží uprostřed ostrova a turisté zde mohou navštívit hlavní nákupní centrum. Za prohlídku stojí Carisbrook Castle.

Ryde je obýván přibližně 30 tisíci obyvateli a je jedním z největších měst na ostrově. Nachází se na severovýchodě a je navštěvován zejména kvůli svým písečným plážím.

Cowes je velmi důležitý přístav. K prohlídce je určen Osborne House, což bylo velmi oblíbené místo královny Viktorie. Architekt se nechal inspirovat italskými renesančními paláci.

Sandown a Shanklin jsou prázdninová letoviska, v nichž můžete navštívit Isle of Wight ZOO, kde žije největší počet tygrů v Británii.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Akce

Pro pěší turisty se zde dva květnové týdny pořádá Walking Festival. Pro ty, kteří dávají přednost kolu, se v září na ostrově koná každoroční Cyklistický festival.

Milovníci vodních sportů si také přijdou na své. Koncem července, popřípadě začátkem srpna se zde každoročně odehrává Cows Week, soutěž plachetnic. Vychutnejte si čisté a neporušené pláže na Isle of Wight.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/isle-of-wight/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024