Město Colchester: hrad, který zahýbal historií, muzea i slavná ZOO

Sabina Rodićová Sabina Rodićová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6510x

Titulem nejstaršího doloženého britského města se pyšní nádherný historický Colchester.

Vyberte si z našich 43 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Titulem nejstaršího doloženého britského města se pyšní nádherný historický Colchester. Město leží na řece Colne v hrabství Essex nacházející se v Jihovýchodní Anglii a v nabídce zábavy pro turisty tady najdete krom krásného hradu třeba ZOO nebo galerii současného umění.

Původně se tady na území asi 20 km² rozkládala keltská vesnice. Jednalo se o skupinu osadníků obdělávající zemědělskou půdu. Historicky doložené je však až římské osídlení, kdy Římané v letech 42–43 n. l. napadli Británii a na místě dnešního Colchestru postavili na vyvýšeném místě pevnost. Colchester, tehdy zvaný Camulodunum, dokonce fungoval určitou dobu jako hlavní město římské provincie.

Po nedlouhé době ho však v tomto úkolu nahradilo Londinium, tedy dnešní Londýn a ten zůstal hlavním městem až dodnes. Během své dlouholeté historie bylo toto město dvakrát zničeno a poté opět obnoveno. Postupně se zde rozrůstala populace. Jedním z nejdůležitějších okamžiků Colchesteru je výstavba hradu, která se udála roku 1100.

Dalším velice důležitým mezníkem je rok 1189, kdy byla obyvatelům města dána charta, zaručující jim určitá práva. V 17. století zasáhla město dvakrát vlna moru. Následující století však přinesla městu rozkvět. Dnes je Colchester velice oblíbeným turistickým městem nabízející svým návštěvníkům spoustu příjemných cestovatelských zážitků.

Hrad Colchester: největší pýcha Normanů

Asi největším lákadlem celého Colchesteru je již zmíněný colchesterský hrad. Ten pochází z 11. století a je největším Normany postaveným hradem vůbec. Hrad se částečně zachoval a jeho součástí je nyní muzeum, kde jsou uschovány některé z nejdůležitějších nálezů Británie.

Prohlídka jistě zaujme i menší děti, a to převážně díky mnoha vylepšením, jako jsou interaktivní pomůcky, možnost vyzkoušení si kostýmů, dotykové obrazovky s informacemi či kvízy a další. Určitě si nezapomeňte k prohlídce muzea připlatit také prohlídku s průvodcem, který vás zavede do římských sklepů a podstřeší, odkud je nádherný výhled na město Colchester z výšky.

K colchesterskému hradu přiléhá také zámecký park se zahradami. Je to oáza klidu situována v blízkosti centra, určená k procházkám, odpočinku, k tichému rozjímání a celkově k relaxaci. Navštívit jej lze v kterýkoliv den. Je zde situováno dětské hřiště, posedět můžete v milé kavárničce s dobrým jídlem.

ZOO Colchester: 11. na světě

Dalším turisty oblíbeným místem v Colchesteru je tamější ZOO. Tato ZOO je 11. nejlepší zoologickou zahradou na světě a patří mezi dvě nejnavštěvovanější ve Velké Británii. Rozkládá se na území 60 akrů plných parků a jezírek, k vidění je zde více než 270 druhů zvířat.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Co ještě musíte vidět? 

Pokud jste si zamilovali východní Anglii, máte rádi koně a výtvarné umění, tak je právě vám určeno Muzeum sira Alfreda Munnigse. To se nachází asi dvacet minut od centra Colchesteru. Nejen, že jsou zde k prohlédnutí jeho některé malířské počiny a skici, ale celý dům ve vás zanechá pocit, že si odsud majitel pouze někam odběhl.

V případě, že vás zajímá umění trochu více, je možné navštívit galerii současného umění, kterou provozuje Colchesterská škola umění. Chcete-li však strávit čas v Colchesteru aktivnějším způsobem, můžete navštívit sportovní centrum, kde si můžete zajezdit na kolečkových bruslích, s přáteli si zahrát paintball, je zde také umístěn svět trampolín.

Celé město vás jistě okouzlí svou atmosférou a především historií, která na vás dýchne z každé budovy. Při procházce historickými uličkami si můžete v malých obchůdcích zakoupit produkty místních řemeslníků či se osvěžit v kterékoliv z malých hospůdek. Nenechte si při svých toulkách Anglií ujít toto příjemné městečko.

Sabina Rodićová

Sabina RodićováExpert Radynacestu.cz

Nejradostnější chvílí v mém životě je cesta do neznámých zemí.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 43 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/colchester/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024