Aristotelova ulice: nejznámější soluňský bulvár

Lenka Jindrová Lenka Jindrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 2. 2018 • Přečteno 2981x

Aristotelova ulice vychází ze stejnojmenného náměstí, s nímž tvoří (přinejmenším ve své dolní části) jeden celek.

Vyberte si z našich zájezdů do SoluněZobrazit zájezdy

Značkové obchody, moderní kavárny, drahé hotely i pouliční prodavači, ošumělé trafiky a řecký fastfood – to vše najdete na jedné z hlavních soluňských pěších zón, a to na Aristotelově ulici.

Aristotelova ulice vychází ze stejnojmenného náměstí, s nímž tvoří (přinejmenším ve své dolní části) jeden celek, a pokračuje k severu až k náměstí Dikastirion, přičemž pravoúhle protíná hlavní soluňské třídy vedoucí rovnoběžně s pobřežím (Egnatia, Ermou, Tsimiski).

Poklidně pěší zónou

Hlavní bulvár SoluněHlavní bulvár Soluně

Zatímco ty jsou jedněmi z nejrušnějších tepen Soluně, Aristotelova ulice je částečně pěší zónou uprostřed zdobenou travnatými a květinovými ostrůvky s palmami, které jí dodávají nádech luxusu. Na jednom takovém ostrůvku jsou obrovské květinové hodiny, oblíbené místo srazu všech místních.

Několikapatrové domy s okrovými fasádami a nekonečnými podloubími v sobě skrývají většinou kanceláře a různé úřady, v přízemí pak rozličné obchody (především s oděvy a obuví) a kavárny, kam za nákupy a odpočinkem míří stovky Soluňanů.

Procházejí tudy různé průvodyProcházejí tudy různé průvody

Aristotelova ulice i přilehlé náměstí hrají významnou roli během státních svátků a jiných oslav – procházejí zde průvody (mj. během slavného karnevalu, obdobě našeho masopustu), konají se zde vánoční trhy, slaví se Silvestr a Nový rok, na ploše náměstí se často odehrávají politická vystoupení nebo koncerty místních umělců.

Lenka Jindrová

Lenka JindrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Řecko (Soluň)

Magická přitažlivost Soluně

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Soluně

Zájezdy do Soluně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/aristotelova-ulice/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024