Soluňská promenáda: jedinečné přímořské korzo s úchvatným výhledem

Lenka Jindrová Lenka Jindrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 9. 2018 • Přečteno 2899x

Jednu část soluňské promenády lemuje řada kaváren, barů a diskoték, jež ožívají především v noci a v nichž se Soluňané baví často až do ranních hodin.

Vyberte si z našich zájezdů do SoluněZobrazit zájezdy

Možná to nejkrásnější, co Soluň svým vlastním obyvatelům i cizím návštěvníkům kromě historických památek nabízí, je nekonečně dlouhá nábřežní promenáda lemující mořské pobřeží.

„Promenádní“ zábava až do rána

Jednu část lemují bary, kavárny a restauraceJednu část lemují bary, kavárny a restaurace

Soluň má oproti Athénám tu výhodu, že je to přímořské město – v Athénách, pokud zatoužíte spatřit mořskou hladinu, musíte za mořem vyrazit metrem až do Pirea nebo tramvají na městské pláže, zatímco v Soluni máte moře přímo na dosah. Městské nábřeží se tu dělí na dvě části.

Jeden jeho úsek se táhne od přístavu na západním okraji soluňského centra přes dolní část Aristotelova náměstí směrem na východ až k Bílé věži a tvoří ho rušná promenáda na široké ulici Leoforos Nikis. Tu lemuje řada kaváren, barů a diskoték, jež ožívají především v noci a v nichž se Soluňané baví často až do ranních hodin.

Zasloužený odpočinek

Druhá, delší část nábřeží pak pokračuje od Bílé věže až k moderní koncertní hale – tato část je mnohem klidnější a obyvatelé Soluně ji využívají především k odpočinku nebo ke sportovním aktivitám.

Je obklopená různými malými parky a květinovými záhony, vodními prvky, kavárnami obklopenými svěží zelení, sportovišti osvětlenými dlouho do noci, dětskými hřišti, půjčovnami kol či šlapadel... Sem každé odpoledne a ve dnech volna míří stovky Soluňanů, aby si odpočaly od městského shonu a hluku pohledem na mořskou hladinu, a především na úchvatný západ slunce na horizontu, při němž jsou nezřídka k vidění vrcholky bájného Olympu na protilehlé pevnině.

Čtení: Zájezdy do Řecka – srovnání a doporučení

Vzhůru na palubu!

Středobodem je Bílá věžStředobodem je Bílá věž

Na nábřeží se velmi často konají různé trhy a shromáždění, k nezaměnitelnému koloritu patří i stánky s praženou kukuřicí či preclíky nebo prodejci knih. Středobodem všeho dění (který je nejrušnější především ve večerních a nočních hodinách) je na nábřeží Bílá věž, odkud mnozí vyrážejí za zábavou.

V její blízkosti také po setmění kotví několik lodí lákajících zájemce k projížďkám podél nábřeží a k prohlídce osvětleného centra Soluně zdálky. Vstup na lodičky je zdarma, počítá se ovšem s tím, že si každý objedná některý z nabízených nápojů. Tuto atrakci hojně využívají nejenom návštěvníci města, ale také místní, neboť noční pohled na osvětlenou Soluň je vskutku uchvacující.

Lenka Jindrová

Lenka JindrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Athén
2. – 5. 11. 2023

To nejlepší z Athén

21 990 Kč
z Prahy
To nejlepší z Athén
21. – 24. 3. 2024

To nejlepší z Athén

20 990 Kč
z Prahy

Vyberte si z mých 12 zájezdů

Řecko (Soluň)

Magická přitažlivost Soluně

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Soluně

Zájezdy do Soluně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/solunska-promenada/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023