Coral Gables: čtvrť, která je pýchou Miami, okouzlí svojí exotickou atmosférou

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4968x

Dnes je tato městská část se zhruba 50 000 obyvateli pýchou Miami.

Vyberte si z našich zájezdů do MiamiZobrazit zájezdy

Je krásná, exotická, plná pozoruhodné architektury, univerzity a lemujících stromů – to je čtvrť Coral Gables v Miami. Dnes je tato městská část se zhruba 50 000 obyvateli pýchou Miami. Mezi hustou vegetací naleznete mnoho pozoruhodných domů a atraktivit, které vdechly čtvrti svoji exotickou atmosféru.

Architekt, který hledal inspiraci v evropském umění

Na počátku všeho byl jeden architekt, který si uvědomil ve 20. letech 20. století, že Miami potřebuje vybudovat novou městskou část. V tomto období zažívala Florida „boom“ v osídlování a stavba nové čtvrti byla více než žádoucí. Tento architekt, jménem George Merrick, se inspiroval oblastí Středozemního moře v Evropě a vše co mohl, její půvab, atmosféru a typickou architekturu přenesl do miamské čtvrti Coral Gables.

George Merrick požádal svého uměleckého strýce Denmana Finka a svého kolegu Phinease Paista, aby mu pomohli naplánovat náměstí, budovy a kašny. Netajil se tím, jak moc mu učarovalo evropské umění a dokázal toto vše vložit do prostředí plné palem, citrusů a exotických tropických rostlin.

Architekt investoval 1/3 z celé sumy pouze do reklamy, která přilákala do oblasti první obyvatele. V dnešní době čtvrť Coral Gables vzbuzuje pýchu u všech obyvatel v Miami, nejvíce pak u těch, kteří ve čtvrti žijí.

Honosné vstupy a mezinárodní vesničky

V původních plánech městské části Coral Gables bylo naplánováno postavit osm honosných vstupů situovaných na hlavních příjezdových cestách v Miami. Architekt George Merrick chtěl tak zapůsobit na návštěvníky Coral Gables. Bohužel před jeho bankrotem byly dokončeny pouze 4 brány, které vítají jak místní obyvatele, tak turisty k návštěvě.

Architekt neměl v plánu postavit pouze honosné vstupy, ale taktéž mezinárodní vesničky, které by přilákaly co nejvíce kupujících. Jednalo se o malý trik, jak oživit trh s nemovitostmi. V původním plánu bylo postavit 14 vesniček, ale stejně jako je tomu u hlavních bran, dokončena byla pouze polovina z nich.

Ve čtvrti tak naleznete vesničky, které byly inspirovány mytologickým Řeckem, vesnici, která byla vybudována podle čínských domů nebo například vesničky, které mají typický italský či francouzský architektonický styl. I když byla původní vidina architekta zbudovat čtvrť v čistém mediteránském stylu, vesničky se ukázaly jako dobrý marketingový tah.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Pozoruhodnosti, které nesmíte minout

Čtvrť Coral Gables neposkytuje pouze pohled na domy a vily, ale taktéž na pozoruhodnosti, které byly v této lokalitě postaveny. Celosvětově známý hotel Biltmore, ve kterém byla ubytována řada známých celebrit, je dominantou této čtvrti. Přilehlé golfové hřiště dokonce hostilo nejlepší turnaje světa.

Jedná se o nejkrásnější ukázku mediteránské architektury ve čtvrti. Kousek od hotelu se můžou jak místní, tak turisté osvěžit v unikátním Benátském jezírku, plaveckém bazénu, který byl postaven v roce 1923 na místě původního vápencového lomu. Pro všechny nadšence historie této čtvrti je od roku 2011 otevřeno muzeum, které detailně poskytuje informace o historii této čtvrti.

Kolem budovy radnice je krásná procházka po ulici Miracle Mile, ve které se nachází spousta obchůdků, restaurací a butiků. George Merrick je architektem, který se navždy zapsal do dějin Miami, a proto se zde nachází i jeho dům, v dnešní době muzeum. Čtvrť Coral Gables je místem, které nesmí turisté při návštěvě Miami vynechat.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Miami)

Magické Miami na dosah

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Miami

Zájezdy do Miami

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/coral-gables/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024