Venetian Pool: jeden z nejúchvatnějších bazénů světa

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4635x

V roce 1923 začala výstavba bazénu, který se nechal inspirovat italskými Benátkami.

Vyberte si z našich zájezdů do MiamiZobrazit zájezdy

Čtvrť Coral Gables, vytvořena známým architektem Georgem Merrickem skrývá nejen pozoruhodné budovy postavené v italsko-španělském stylu, ale taktéž místa, která v horkých slunečních dnech poskytují osvěžení.

„Venetian Pool“ neboli „Benátské jezírko či bazén“ poskytuje místním i turistům osvěžení a netradiční zážitek.

Výstavba čtvrti Coral Gables

Když architekt plánoval výstavbu čtvrti Coral Gables, potýkal se s řadou nepříjemností. Měl v hlavě obrázek exotické čtvrti, která by patřila ke skutečným skvostům. Když architekt uviděl lom, který se nacházel v této čtvrti, přemýšlel, jak by tuto „vadu na kráse“ zamaskoval.

Ve čtvrti se nachází spousta rodinných domků, a protože se jedná o Miami a „slunečný stát“ Floridu, napadlo ho postavit jedinečný bazén, který by obyvatele příjemně osvěžil v parných a teplých dnech, ale který by byl zároveň šperkem v této lokalitě.

Výstavba bazénu

V roce 1923 začala výstavba bazénu, který se nechal inspirovat italskými Benátkami. S vytvořením unikátního díla pomáhal Georgeovi Merrickovi umělec Denman Fink a architekt Phineas Paist. O rok později se konalo slavnostní otevření a „Venetian Pool“ začalo navštěvovat mnoho návštěvníků nejenom z okolí, ale také z celého světa.

Původní název „Benátského jezírka“ byl „Venetian Casino“, protože se plánovalo rozšíření bazénu o další budovy. V dnešní době je komplex znám jako „Venetian Pool“, který prošel mnoha rekonstrukcemi. Ta poslední probíhá v současné době, bazén bude opět otevřen v březnu.

Po zaplacení vstupného (13 dolarů/dospělý/2016) vstoupíte do komplexu plného pěšinek lemované palmami, mostů kopírující mosty v Benátkách, vodopádů či korálových jeskyní.

Bazén přináší také nespočet kulturních akcí, které se dělí na letní a jarní období. V neposlední řadě se můžete zúčastnit také jednoho z mnoha koncertů. „Venetian Pool“ patří právem k nejkrásnějším bazénům světa, návštěva je osvěžujícím zážitkem.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 15 zájezdů

USA (Miami)

Magické Miami na dosah

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Miami

Zájezdy do Miami

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/venetian-pool/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024