Zeď prehistorie: ručně malovaná skalní malba na přání Fidela Castra

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 2. 2018 • Přečteno 4266x

Pod tímto honosným názvem se ukrývá ručně malovaná skalní malba, která vznikla v 60. letech na přání samotného Fidela Castra.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Zatímco jedni se na ni nemohou vynadívat, druzí nad ní ohrnují nos. Řeč je o kubánské kontroverzní malbě Mural de la Prehistoria, vytvořené na skalní stěně hory Mogote Dos Hermanas, která se nachází jen několik kilometrů od městečka Viñales.

Mural de la Prehistoria (Zeď prehistorie)

Dílo vzniklo na přání státníkaDílo vzniklo na přání státníka

Pod tímto honosným názvem se ukrývá ručně malovaná skalní malba, která vznikla v 60. letech na přání samotného Fidela Castra. Kontroverzní pestrobarevná malba, jejímž autorem je známý kubánský vědec Leovigildo Gonzáles Morillo, má zobrazovat vývoj člověka od prehistorie až do doby kubánské revoluce v roce 1959. 

Mural de la Prehistoria, jinak také přezdívaná jako Fidelova modrá skála, je v místní krajině opravdu nepřehlédnutelná. Ostatně jak by taky ne, když se rozprostírá na ploše zhruba 120 x 180 metrů a převládá na ní sytě modrá a červená barva. 

Nejlepší Piňa Colada na Kubě

Místní piňakoládaMístní piňakoláda

Přestože je Zeď prehistorie – Mural de la Prehistoria – výtvarnou hříčkou, která v jinak malebné krajině působí trochu jako pěst na oko, dennodenně sem přijíždí stovky turistů. Pro mě osobně byl mnohem zajímavější než samotná malba malý barový stánek poblíž malby, kde věřte nebo ne, míchají tu nejlepší Piňa Coladu na Kubě, která je krémová, šťavnatá a dokonale osvěžující. Prostě WOW.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zed-prehistorie/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024