Národní park Guanayara: turisty sem láká unikátní endemická fauna a flóra

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2018 • Přečteno 3916x

Budete-li mít štěstí, potkáte zde národního ptáka zbarveného barvami kubánské vlajky, trogona tocororo.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Národní park Guanayara se nachází 15 km od centra města Topes de Collantes, hluboko v pohoří Escambray, které je součástí stejnojmenné přírodní rezervace Topes de Collantes. Výchozím bodem výprav k parkům bývá stejnojmenné letovisko Topes de Collantes, které ve 30. letech minulého století založil diktátor Batista pro svou nemocnou ženu, jíž tu nechal vystavět malebnou venkovskou chatu. 

Národní park Guanayara

Příroda národního parkuPříroda národního parku

Národní park Guanayara je jedním z mnoha parků této oblasti. Turisty sem láká na unikátní endemickou faunu a flóru a vodopád Salto El Rocío. Okouzlující přírodou až k nejhlubším místům vás zavede stezka Centinelas del Río Melodioso, která vede podél řeky až k místům s vysokým endemismem flóry a fauny, stejně jako ke kaskádám a kalužím.

Budete-li mít štěstí, potkáte zde národního ptáka zbarveného barvami kubánské vlajky, trogona tocororo. Cestou možná budete muset překonat překážky v podobě rozvodněné řeky, nejde však o nic, co byste nezvládli, navíc přes mnoho z nich jsou vybudované lávky. Guanayara Park nabízí různé aktivity včetně pozorování ptáků, kempování, trekkingu či canyoningu.

Vodopád Salto El Rocío a jezírko Poza del Venado

Vodopád Salto El RocíoVodopád Salto El Rocío

Na konci stezky Centinelas del Río Melodioso se vám otevře pohled na nádherný vodopád Salto El Rocío. Kousek za ním pak najdete jezírko Poza del Venado, ve kterém se můžete osvěžit. Nakonec mohou vaše kroky směřovat k restauraci La Gallega, kde vás přivítají drinkem z kyselé karamboly a ochutnáte lahodnou kubánskou kuchyni uprostřed přírodního ráje plného ovoce, květin, ptáků za melodického šepotu padající vody.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/narodni-park-guanayara/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024