Santa Clara: město, které se nikomu a ničemu nepodbízí

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 4. 2018 • Přečteno 6478x

Santa Clara je malebné univerzitní město, které je neodmyslitelně spjato s odkazem proslulého kubánského revolucionáře Che Guevary.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Pokud si budete chtít dovolenou na Kubě oživit zajímavým výletem, pak stojí za návštěvu mimo jiné i Santa Clara, hlavní město provincie Villa Clara, kde proběhla poslední bitva kubánské revoluce.

Město, které si žije vlastním životem

Hlavní náměstíHlavní náměstí

Santa Clara je malebné univerzitní město, které je neodmyslitelně spjato s odkazem proslulého kubánského revolucionáře Che Guevary. Právě zde totiž Che zaznamenal svůj největší revoluční triumf, když v roce 1958 Santa Claru osvobodil a předznamenal tak konec Batistova režimu. 

Kubánská Santa Clara je městem nových trendů a tvůrčí kreativity, kde vyhraněná mládež již několik let boří hranice kubánské cenzury. Najdete zde unikátní a jedinou oficiální travesti show na Kubě, divadlo pro transvestity či nejlepší rockový festival v zemi. Santa Clara je výjimečná tím, že se na rozdíl od jiných kubánských měst nikomu a ničím nepodbízí. Je zkrátka taková, jaká je.

Santa Clara, starodávná a krásná

Santa Clara se vyznačuje převážně architekturou koloniálního stylu s úzkými ulicemi. V samotném srdci historického centra najdete rozlehlé náměstí Parque Vidal, obklopené impozantními koloniálními a neoklasicistními budovami.

Mezi ně patří divadlo La Caridad, architektonický klenot 19. století, který byl v roce 1982 prohlášen za národní památku, Palacio del Gobierno Provincial, kde dříve sídlila radnice a dnes je zde umístěna provinční knihovna José Marti či budova hotelu Santa Clara, která sice není stylově vyhraněná, zato zde můžete spatřit díry po kulkách z revolučních bojů. Neméně zajímavá je i katedrála z 20. let 20. století, vybudovaná v novogotickém stylu.

Monumentální památník s muzeem a mauzoleem

Museo Memorial del Ernesto Che GuevaraMuseo Memorial del Ernesto Che Guevara

Ernesto Che Guevara je nejvíce uctívaným kubánským revolučním hrdinou, který se stal ikonou celé generace a dodnes inspiruje idealisty celého světa. Není tedy divu, že nejnavštěvovanějším místem Santa Clary je monumentální památník s muzeem a mauzoleem Museo Memorial del Ernesto Che Guevara, v němž jsou vystaveny fotografie a různé předměty připomínající Che Guevarův život od dětství v Argentině až po jeho smrt v Bolívii v roce 1967.

V mauzoleu jsou uloženy ostatky slavného revolucionáře spolu s dalšími partyzány, kteří padli během neúspěšného vojenského tažení v Bolívii. Zdejší atmosféru dokresluje věčný plamen, který zažehl sám Fidel Castro 17. října 1997.

Okolí Santa Clary

V okolí Santa Clary naleznete několik přírodních zajímavostí, jako jsou lázně Elguea s léčivými prameny či pátá největší přehrada na Kubě Hanabanilla, která se nachází v překrásné krajině pohoří Sierra de Escambray, kde okouzlující hotely a restaurace lákají na místní kulinářské speciality a tradiční kubánskou hudbu. Za návštěvu stojí i dva ostrovy s nádhernými plážemi a křišťálovou vodou Las Brujas a Santa Maria Keys.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/santa-clara/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024