Matanzas: luxusní středisko s impozantními budovami, které vynikají svou jedinečností

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2019 • Přečteno 3669x

Město Matanzas se rozkládá na nádherném místě v největším kubánském zálivu obklopeném krásnými kopci.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Jednou z nejkrásnějších částí Kuby, jejíž břehy lemují nádherné písčité pláže, je oblast Matanzas, druhá největší provincie Kuby nacházející se ve středozápadní části ostrova, kterou turisté znají především díky nejvyhlášenějšímu a nejrozsáhlejšímu kubánskému letovisku Varadero, které se nachází necelých 140 km od hlavního města Havany.

Matanzas

Těšit se můžete na luxusní hotelyTěšit se můžete na luxusní hotely

Málokdo však ví, že Varadero není hlavním městem provincie. Tím je totiž stejnojmenné město, tedy Matanzas, které se v minulosti pyšnilo titulem honosného koloniálního města.

Dnes je však všechno jinak a Matanzas stojí ve stínu notoricky známého Varadera, což je ale velká škoda, neboť na rozdíl od Varadera, které je oproti zbytku ostrova luxusním střediskem a s pravou Kubou nemá nic společného, zde narazíte na překrásné a impozantní budovy, které vynikají svou jedinečností.

Město mostů a kubánské Benátky

Město Matanzas se rozkládá na nádherném místě v největším kubánském zálivu obklopeném krásnými kopci. Nejen krásná příroda, pláže a tropická vegetace, ale i dramatická historie činí z města výjimečné místo, které stojí za to vidět.

Místo pojmenované podle události ze začátku 16. století, kdy místní domorodci pobili španělské námořníky, kteří se zde pokusili založit osadu, si získalo přezdívku město mostů či kubánské Benátky, neboť jím protékají tři řeky Yumurí, San Juan a Canímar, přes které vede nespočet mostů, z nichž některé pocházejí z 19. století, tedy z dob největšího rozkvětu.

Co stojí za to vidět

Teatro SautoTeatro Sauto

Pokud se do města Matanzas vydáte, zamiřte nejprve do okolí parku Parque de la Libertad a na náměstí Plaza de la Vigía, které tvoří starobylé centrum města. Zde totiž naleznete ty nejzajímavější místa a stavby z koloniálního období. Už jenom samotné úzké ulice s miniaturními chodníky a nábřeží vybízí k příjemným procházkám.

Za vidění stojí také budova divadla Teatro Sauto z roku 1862, muzeum Palacio de Junco, budova lékárny z roku 1882 Botica Francesca, přes sto metrů vysoký most Bacunayagua s vyhlídkou na údolí Yumurí a Castillo San Severino (1734), jedna z nejvýznamnějších španělských pevností v Americe, tyčící se nad místním přístavem.

Klášter Ermita de Monserrate

Zajímavé je i okolí Matanzas, které se pyšní nádhernou přírodou, a to zejména v zeleném údolí Yumurí, které je klenotem celé provincie a patří mezi nejčastější turistické cíle v oblasti.

Údolí se rozprostírá za kopcem, na jehož vrcholu stojí klášter Ermita de Monserrate, inspirovaný jeho katalánským jmenovcem a zasvěcený Panně Marii Monserrate, patronce Katalánska. Pokud sem vyrazíte, odměnou vám bude nádherný výhled na zátoku i město Matanzas.

Jeskyně Cuevas de Bellamar

Cuevas de BellamarCuevas de Bellamar

Zhruba deset kilometrů od města Matanzas najdete jeskyně Cuevas de Bellamar, které byly čirou náhodou objeveny v roce 1861 během práce otroků ve vápencovém lomu a velmi rychle se staly jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí celého ostrova.

Jedná se o největší přístupný komplex jeskyní na Kubě. V jeskyních můžete vidět pestrou škálu krasových útvarů (největší z nich Manto de Colón dosahuje úctyhodné výšky přes 12 m) či podzemní řeku a jezírka.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/matanzas/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024