Sancti Spíritus: město v srdci úrodného zemědělského kraje

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 3. 2018 • Přečteno 3683x

Srdcem města je poklidné náměstí Parque Serafín Sánchéz, obklopené stromy a neoklasicistními budovami.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Malebné koloniální uličky i stavby nabízí kromě Trinidadu také město Sancti Spíritus, které se nachází v srdci úrodného zemědělského kraje u řeky Tuinucú. Sancti Spíritus možná není tak krásný a turisticky navštěvovaný jako koloniální Trinidad, přesto má mnohé co nabídnout, neboť se jedná o jedno ze sedmi nejstarších kubánských měst založených španělským guvernérem Diegem Velázquezem.

Klidnější než Trinidad, přesto neméně krásné

Centrum města zdobí restaurované budovyCentrum města zdobí restaurované budovy

Není to tak dávno, co bylo město Sancti Spíritus neobyčejně zkrášleno kvůli oslavám pětistého výročí jeho založení. Za vidění zde stojí nově zrestaurované centrum s uličkami, které zdobí pestrobarevné koloniální domky s balkonky z kovaného železa. Najdete je na nejkrásnější úzké ulici Calle Llano.

Za procházku stojí také nedávno zrenovované ulice Calle Guairo, Calle San Miguel či obnovená obchodní třída Calle Independencia Sur, označovaná také jako Boulevard.

Co si nenechat ujít v Sancti Spíritusu

Koloniální architekturaKoloniální architektura

Srdcem města je poklidné náměstí Parque Serafín Sánchéz, obklopené stromy a neoklasicistními budovami, které vyzařují zdrženlivou elegancí Sancti Spíritusu.

Při svých toulkách Sancti Spíritusem byste neměli vynechat návštěvu krásného modrého kostela Ducha svatého Iglesia Parroquial Mayor del Espíritu Santo, který byl v roce 2014 nově zrekonstruován. Údajně se jedná o nejstarší kostel na Kubě, který stojí na původních základech.

Určitě si nenechte ujít návštěvu malebného mostu Puente Yayabo, který vypadá jako vystřižený z anglického venkova. Nejkrásnější pohled na něj se vám naskytne z terasy Taberna Yayabo. Hned vedle mostu najdete divadlo Teatro Principal, postavené v roce 1876, a dlážděné ulice, které patří k nejstarším ve městě.

Pokud máte rádi umění, pak neváhejte navštívit muzem umění Museo de Arte Colonial, které vystavuje nábytek a dekorace z 19. století. Naleznete ho v budově, která v minulosti patřila bohaté rodině Iznagových. Za zmínku stojí i muzeum Casa de la Guayabera, které vzdává poctu ikonické košili, kterou nosily osobnosti v čele s Hugem Chávezem a Fidelem.

Okolí Sancti Spíritusu

Letecký pohled na město Sanctí Spiritus a jeho okolíLetecký pohled na město Sanctí Spiritus a jeho okolí

Ze zajímavých míst nacházejících se v okolí Sancti Spíritusu stojí za zmínku národní park Parque Nacional Caguanes, jehož lákadlem jsou částečně ponořené jeskyně plné netopýrů a nástěnných maleb pocházejících z období původního obyvatelstva. Pokud budete mít štěstí, můžete v místních močálech narazit i na některého z více než 112 druhů ptáků včetně oblíbených plameňáků a pelikánů.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sancti-spiritus/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024