Palacio de Valle: architektonický klenot Kuby

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 2. 2018 • Přečteno 3042x

Palác, který vypadá jako vystřižený z Pohádek tisíce a jedné noci, je originální směsicí nejrůznějších stylů a barev.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Tři kilometry jižně od města Cienfuegos naleznete architektonický klenot, který vám doslova vyrazí dech. Řeč je o majestátním paláci Palacio de Valle, jehož krása nemá široko daleko konkurenci.

Historie paláce

Autorem návrhu byl italský architekt Alfredo ColliAutorem návrhu byl italský architekt Alfredo Colli

Palacio de Valle nechal v roce 1917 postavit bohatý obchodník Acisclo Del Valle y Blanco, který se narodil ve Španělsku a na Kubu přišel až jako dospívající. Autorem návrhu byl italský architekt Alfredo Colli a na stavbě se podíleli umělci z různých koutů světa, kteří při stavbě používali materiály dovezené ze Španělska, Itálie a Spojených států.

Exteriér a interiér

Palác, který vypadá jako vystřižený z Pohádek tisíce a jedné noci, je originální směsicí nejrůznějších stylů a barev, jež mu dávají jedinečný i náladový dojem. Spatřit zde můžete kombinaci gotického, neoklasicistického a maurského stylu. Nachází se zde také několik klenutých oblouků, které jsou typické pro morální architekturu.

Oku však nelahodí pouze vnější fasáda, ale i vnitřní výzdoba. Vnitřek paláce zdobí jemné štukové stěny, obrazy, italské alabastrové vázy, velká zrcadla, mexické šálky, benátská keramika, evropský křišťál a prostorné schodiště z carrarského mramoru.

Vychutnejte si jedinečný výhled

Nádherná terasaNádherná terasa

Přestože měl Batista v plánu proměnit tuhle pestrobarevnou směs ozdobných kachlí, věžiček a štukových dekorací v kasino, najdete zde luxusní restauraci specializující se na mořské plody a střešní terasu, odkud se vám naskytne nádherný výhled na zátoku a přístav. Můžete si zde třeba vychutnat příjemnou večeři nebo lahodný drink při západu slunce.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palacio-de-valle/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024