Cienfuegos: nejkrásnější město Kuby

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 2. 2018 • Přečteno 5624x

Moderní Cienfuegos, přezdívané Perlou jihu, vás pravděpodobně překvapí velmi příjemnou atmosférou a na Kubu nezvyklou čistotou.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Říká se, že nejkrásnějším městem Kuby je Cienfuegos, přímořské středisko se zachovalým historickým jádrem, z něhož dýchá francouzský šarm a kubánská příchuť. Díky zachovalé architektuře v jednotném stylu bylo v roce 2005 zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

Nejvyspělejší město na Kubě

Považuje se za nejčistší město KubyPovažuje se za nejčistší město Kuby

Moderní Cienfuegos, přezdívané perlou jihu, vás pravděpodobně překvapí velmi příjemnou atmosférou a na Kubu nezvyklou čistotou. To však není to jediné, v čem se Cienfuegos liší od ostatních kubánských měst. V 18. století zde vznikl vůbec první cukrový mlýn na Kubě a město se později vyšvihlo až na jedno z nejdůležitějších kubánských překladišť cukru.

Díky zdejšímu průmyslu a mezinárodnímu námořnímu přístavu je Cienfuegos právem považováno za jedno z nejcivilizovanějších a nejčistších kubánských měst.

Město s francouzským šarmem

Okouzlí vás jeho šarmOkouzlí vás jeho šarm

Nejstarší a nejkrásnější stavby města můžete obdivovat na náměstí Parque José Martí. Právě zde se nachází nádherná budova Palacio Ferrer, nepřehlédnutelný interiér divadla Teatro Tomás Terry, jež zřídil jeden ze zdejších majitelů cukrovaru, kostel Catedral de la Purísima, či dokonce jediný vítězný oblouk na Kubě Arco de Triunfo z roku 1902.

Na konci třicáté sedmé ulice vám doslova vyrazí dech majestátní palác Palacio de Valle, postavený v maurském stylu a vzhledově vystřižený jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Kousek od něj narazíte na dlouhou promenádu Paseo del Prado, která vede kolem palmové riviéry a elegantních pobřežních vil až k úzkému výběžku vyčnívajícímu do zálivu, odkud se vám zvláště při západu slunce naskytnou nádherné výhledy.

Prohlídku města můžete ukončit v přístavu Bahía de Jagua, kde na vás čeká jedna z nejkrásnějších koloniálních pevností Kuby Castillo de Jagua, impozantní pevnost postavená na ochranu města před hrozivými piráty.

Delfinario de Cienfuegos

Vítězný obloukVítězný oblouk

Kousek od města Cienfuegos naleznete přírodní delfinárium Delfinario de Cienfuegos, které se na rozdíl od mnoha podobných zařízení na západě nachází v krásném přírodním prostředí místních mangovníků. Delfinárium kromě každodenních představení nabízí také možnost plavání s těmito roztomilými tvory.

Pokud budete mít čas, doporučujeme návštěvu delfinária zkombinovat s koupáním na pláži Rancho Luna.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cienfuegos/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024