Plovoucí květinový trh: jediné místo, kde si květiny koupíte přímo z lodi

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 2. 2020 • Přečteno 7203x

Plovoucí květinový trh naleznete na kanále Singel.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do AmsterdamuZobrazit zájezdy

Tento jedinečný úkaz najdete jen tady, v Amsterdamu. Nechte se zlákat omamnou vůní, nepřeberným množstvím barev a tvarů a udělejte radost nejen ostatním, ale také sobě. I když nejste zrovna milovníky květin, věřte, že tento výlet vás rozhodně okouzlí.

Kanál Singel, kdysi obranná linie, dnes centrum dění

Denně si zde můžete zakoupit čerstvé květinyDenně si zde můžete zakoupit čerstvé květiny

Když se řekne Amsterdam, většině z nás se vybaví dřeváky, marihuana a tulipány. My vám dnes představíme nejoriginálnější místo, kde se právě s tulipány dostanete do toho nejbližšího kontaktu. Abyste nemuseli plovoucí trh dlouho hledat, přiblížíme vám, jak se k němu dostat.

Toto oblíbené místo naleznete na kanále Singel. Kanál má tvar podkovy a vede centrem města. Kdysi býval součástí městských hradeb a sloužil jako jeden z obranných prvků Amsterdamu. V současnosti je nejvnitřnějším kanálem ve městě, jeho trasa začíná nedaleko vlakové stanice Amsterdam Centraal a končí ústím do řeky Amstel v blízkosti náměstí Muntplein.

Budete-li tedy po taxikáři chtít, aby vás zavezl právě sem, stačí říct, že jedete na Singel, číslo popisné 630 až 600. Drijvende Bloemenmarkt, jak se trh jmenuje v originále, je taky v blízkosti tramvajové zastávky anebo můžete zvolit pěší trasu, zkrátka se nemusíte bát, dostupnost je bezproblémová.

Plovoucí květinový trh je rájem na zemi pro všechny botaniky

Zkušenějším zahrádkářům doporučujeme nakoupit cibulky květinZkušenějším zahrádkářům doporučujeme nakoupit cibulky květin

Tento jedinečný koncept zde funguje již od roku 1862. Jedná se o logický tah, protože v minulosti bylo zvykem, že právě tady kotvily lodě, které zásobovaly místní trhy květinami. Časem se upustilo od prostředníka a květiny se začaly prodávat rovnou z přijíždějících lodí. Jednotlivé stánky stojí na hausbótech, které jsou otevřené celoročně.

Denně si tak můžete zakoupit čerstvě řezané květiny dle vašeho přání, a že je rozhodně z čeho vybírat, vás přesvědčí nejedna fotka nebo zkušenost těch, kteří toto místo již navštívili. Zkušenějším zahrádkářům doporučujeme koupit přímo cibulky rostlinek. Můžete tak otestovat své umění a sami si doma vypěstovat krásné tulipány.

V zimním období, zejména v období adventu, zde najdete stromy a keře všemožných tvarů, prodejci totiž dobře vědí, že spousta lidí si chce koupit ten nejkrásnější vánoční stromeček na tom nejoriginálnějším místě na světě!

Čtení na podobné témaHolandské dřeváky: dědictví po předcích a skvělý suvenýr pro turistyPřečíst

Když už jsme v úvodu zmínili ty dřeváky, nebojte se. I ty tady totiž najdete. A kromě nich i spoustu dalších typických holandských suvenýrů, jako třeba sýry nebo vyřezávané tulipány. Suvenýry celé rodině zde můžete nakoupit denně, ale o víkendu si přispěte, protože málokterého obchodníka zde potkáte před polednem.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Amsterdamu

Zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plovouci-kvetinovy-trh/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024