Albert Cuypmarkt: od jahod po brýle aneb Největší tržiště Amsterdamu

Dana Jakoubková Dana Jakoubková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11875x

Dvě stě padesát osm stánků, z nichž trhovci vykřikují chválu na své zboží, je namačkáno jeden na druhý v samém srdci historické čtvrti De Pijp.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do AmsterdamuZobrazit zájezdy

Zdá se, že v Holandsku se dá jen žasnout. Když už je člověk nabažen všemi těmi mlýny, sýry a tulipány, zavadí o amsterdamský Albert Cuypmarkt a už v tom zase lítá. Je to snad to nejlepší pouliční „divadlo“, jaké si dokážete představit. Má však jisté specifikum – jde o tržiště, a to největší a nejpopulárnější v celém Holandsku.

Dvě stě padesát osm stánků, z nichž trhovci vykřikují chválu na své zboží, je namačkáno jeden na druhý v samém srdci historické čtvrti De Pijp, té nejživější v centru Amsterdamu. Ovoce, zelenina, bylinky, koření, ryby, šaty, ponožky, rohlíky i trojnožky, na co si jen člověk vzpomene, je namačkáno mezi ulicemi Van Wou a Ferdinand Bol.

Holanďané tenhle trh milují a je to na nich vidět. Atmosféra je uvolněná a veselá, přestože se tu kolikrát protlačí až čtyřicet tisíc lidí v jeden den.

Věci z celého světa

Albert Cuypmarkt fascinuje lidi už sto a jeden rok. Každý, kdo rád smlouvá, si tu nákup užije. Důraz se klade na potraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, ale jinak tu najdete látky z Maroka, něco do bytu ze Surinamu, šperky z Afriky či brazilskou kosmetiku.

Můžete koukat pod ruku řemeslníkům nebo sledovat kejklíře. Kdo už má nohy ušoupané, může zapadnout do stylové kavárničky či moderní hospody po stranách ulice, dát si vafli s karamelem nebo nějakou exotickou pochoutku.

Od pondělí do soboty je tu rušno. Jak by také ne. Vždyť je tu mnohem levněji než jinde. Pokud chcete zažít skutečný Amsterdam, tuhle multikulturní „podívanou“ si nesmíte nechat ujít.

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Dana Jakoubková

Dana JakoubkováExpert Radynacestu.cz

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Amsterdamu

Zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/albert-cuypmarkt/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024