Vodopád Peričnik nabízí raritu: procházku za vodopádem

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 32338x

Vodopád Peričnik je dalším z krásných vodopádů Slovinska.

Vyberte si z našich zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Vodopád Peričnik se, jako většina přírodních skvostů Slovinska, nachází v prostředí krásných Julských Alp. Konkrétněji v údolí Vrata, které se rozkládá na severu Triglavského národního parku.

K vodopádu se nejsnáze dostanete směrem od vesnice Mojstrana. Peričnik je od ní vzdálen zhruba šest kilometrů. Cestou potkáte poměrně dost lidí, neboť tato trasa je velmi oblíbená mezi turisty, kteří míří v hlavní sezóně k severní straně Triglavu, což je nejvyšší hora Slovinska s výškou 2 864 metrů.

Jakmile dojdete až k vodopádu Peričnik, překvapí vás, že jsou to vlastně vodopády dva. Horní vodopád dosahuje výšky 16 metrů a z druhého voda padá dokonce až z 52 metrů. Tím však překvapení nekončí.

Procházka za vodopádem

Vodopád Peričnik nabízí turistům také malou raritu, a to možnost projít i za padající vodou, kde vede úzká římsa. Bez pláštěnky se to však nedoporučuje, neboť musíte počítat s vydatnou sprškou větrem odváté padající vody.

Chcete-li si povýšit malou raritu na velkou raritu, vydejte se k Peričniku v zimním období. Padající voda často zamrzá a ledová stěna, která vzniká, je opravdu půvabná.

Davové šílenství se nekoná

Mnozí také na tomto vodopádu oceňují, že samotná návštěvnost vodopádu Peričnik nedosahuje zdaleka tak vysokých čísel jako například slovinská jednička mezi vodopády Savica. A to platí i přesto, že bývá hlavní trasa během turistické sezony neobyčejně rušná.

Takže pro ty, kteří se raději vyhýbají davům, je slap Peričnik (slap ve slovinštině znamená vodopád) skvělou alternativou v objevování přírodních krás Slovinska.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vodopad-pericnik/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024