Logarská dolina: přírodní perla Slovinska

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 14688x

Údolí Logar je jeden z pokladů Kamnicko-savinjských Alp.

Víte, že…

Údolí je samo o sobě dlouhé asi sedm kilometrů. Pro pěší turisty tedy ideální výlet.

Logarské údolí nebo taky Logarská dolina nebo údolí Logar, přestože má místo několik variant názvů, jedno má společné. A to právě krásné přírodní prostředí v srdci Kamnicko-savinjských Alp.

Údolí vyhloubil ledovec v dobách poslední doby ledové a zanechal za sebou přírodní skvost.

Na kráse této doliny přidává i to, že se rozkládá podél řeky Savinja. Logarská dolina má tvar písmene U, převážně ji pokrývají bukové lesy a taky nespočet luk.

Krajina jako z pohádky

Na jaře na loukách až oči přecházejí, alpská květena je tak barevná… Přičtěte k tomu všemu stupňovité skály, kterými je údolí lemováno, horské štíty často o výšce až dva tisíce metrů a vodopády nacházející se v téhle oblasti a bezesporu to vydá alespoň na pohádkovou krajinu.

Vodopád Rinka

Slap Rinka, česky vodopád Rinka, platí v oblasti Logarského údolí za nejnavštěvovanější místo. Najdete ho na konci doliny. Výška vodopádu je 90 metrů a nejkrásnější výhled na něj je z turistické chaty Orlího hnízda (slovinsky Orlovo gnezdo).

Jakmile se pokocháte alpskou krajinu i vodopádem, nemusíte to zabalit a vydat se na cestu domů. Na několika místech v údolí Logar si můžete vyzkoušet různé aktivity od střelby lukem, přes horolezectví až po tandemový seskok na již zmiňované louky. Protože se říká, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu, můžete objevovat přírodní scenérie při jízdě na koni nebo si vypůjčit kolo.

Místo vhodné nejen pro sportovce

Logarské údolí je idylickým místem nejen pro sportovně založené jedince, ale také pro ty, kteří vyhledávají klid a samotu v přírodě. Obojí je tady dostupné.

A jelikož se Slovinci velmi snaží udržet svá alpská údolí v nezměněné podobě i pro další generace, je tato slovinská dolina držitelem ocenění Budoucnost v Alpách, které uděluje mezinárodní komise pro ochranu Alp CIPRA.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/logarska-dolina/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022