Logarská dolina: přírodní perla Slovinska

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 16826x

Údolí Logar je jeden z pokladů Kamnicko-savinjských Alp.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Údolí je samo o sobě dlouhé asi sedm kilometrů. Pro pěší turisty tedy ideální výlet.

Logarské údolí nebo taky Logarská dolina nebo údolí Logar, přestože má místo několik variant názvů, jedno má společné. A to právě krásné přírodní prostředí v srdci Kamnicko-savinjských Alp.

Údolí vyhloubil ledovec v dobách poslední doby ledové a zanechal za sebou přírodní skvost.

Na kráse této doliny přidává i to, že se rozkládá podél řeky Savinja. Logarská dolina má tvar písmene U, převážně ji pokrývají bukové lesy a taky nespočet luk.

Krajina jako z pohádky

Na jaře na loukách až oči přecházejí, alpská květena je tak barevná… Přičtěte k tomu všemu stupňovité skály, kterými je údolí lemováno, horské štíty často o výšce až dva tisíce metrů a vodopády nacházející se v téhle oblasti a bezesporu to vydá alespoň na pohádkovou krajinu.

Vodopád Rinka

Slap Rinka, česky vodopád Rinka, platí v oblasti Logarského údolí za nejnavštěvovanější místo. Najdete ho na konci doliny. Výška vodopádu je 90 metrů a nejkrásnější výhled na něj je z turistické chaty Orlího hnízda (slovinsky Orlovo gnezdo).

Jakmile se pokocháte alpskou krajinu i vodopádem, nemusíte to zabalit a vydat se na cestu domů. Na několika místech v údolí Logar si můžete vyzkoušet různé aktivity od střelby lukem, přes horolezectví až po tandemový seskok na již zmiňované louky. Protože se říká, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu, můžete objevovat přírodní scenérie při jízdě na koni nebo si vypůjčit kolo.

Čtení: Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Místo vhodné nejen pro sportovce

Logarské údolí je idylickým místem nejen pro sportovně založené jedince, ale také pro ty, kteří vyhledávají klid a samotu v přírodě. Obojí je tady dostupné.

A jelikož se Slovinci velmi snaží udržet svá alpská údolí v nezměněné podobě i pro další generace, je tato slovinská dolina držitelem ocenění Budoucnost v Alpách, které uděluje mezinárodní komise pro ochranu Alp CIPRA.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/logarska-dolina/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024