Slovinská města: historie, lázeňství i čerstvý mořský vzduch

Markéta Jargusová Markéta Jargusová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 12975x

Slovinská města, to jsou památky, sport, relax, procházky a hlavně krásná podívaná.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Věděli jste, že Slovinsko je rozděleno do osmi geografických oblastí – Gorenjska, Bela krajina, Dolenjska, Koroška, Notranjska, Prekmurje, Primorska a Štajerska? A zajímavých měst je tady nejméně trojnásobek? Slovinsko totiž rozhodně není jen Lublaň.

Nejnavštěvovanějšími jsou bezpochyby severní a jižná část země. Ovšem ani při návštěvě ostatních částí turista nespláče nad návštěvou. Východní část země je obecně méně navštěvovaná než sever a jih, ale i přesto výlet do těchto končit nabízí velkou podívanou.

Hlavní město Slovinska

Nenavštívit hlavní město Lublaň, pro našince lehce jazykolomné slovo Ljubljana, by byl hřích největšího kalibru. Město samozřejmě oplývá všemi superlativy jako jiná hlavní města. V Lublani naleznete kromě historických památek, nádhernou architekturu, množství zeleně, nespočet míst k relaxování (ať už v kavárně u řeky nebo míst určených k aktivnějšímu odpočinku) a hlavně téměř provinční atmosféru, protože počet obyvatel nepřesahuje tři sta tisíc.

Další zajímavá města Slovinska

Kdo by však zůstal jen u návštěvy Lublaně, prohloupil by. Za mořským vzduchem a sluncem se vydejte do měst na pobřeží, třeba do Piranu, Koperu, Izoly nebo Portorože.

Je libo raději historii? Pak se tedy vydejte, mimo jiné, na východ země a objevujte krásná historická města jako Ptuj, Celje nebo Maribor. Například stará část města Škofja Loka je celá chráněna jako historická památka.

Lázeňstvím proslavené jsou Rogaška Slatina, Radenice nebo Čatež.

Město Lipica s hřebčínem, ze kterého pochází slavní bílí Lipicáni, nabízí nejen prohlídky, ale je možno si svět prohlédnou i z koňského hřbetu či proniknout do nitra stájí a péče o koně.

Turista dychtící po sportu bude mile překvapen, neboť ve slovinských městech lze na sport, aktivní či pasivní, narazit na každém kroku.

Města této krásné malé země budou také vyhovovat mlsným jazýčkům, protože dobrot je všude habaděj.

Markéta Jargusová

Markéta JargusováExpert Radynacestu.cz

Když necestujete, nevíte, jaké to je. Baví mě objevovat a zkoušet všechno nepoznané.

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/slovinska-mesta/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024