Vogel: skvělé místo pro aktivní dovolenou v létě i v zimě

Lucie Piklová Lucie Piklová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 3. 2018 • Přečteno 39314x

Dobré sněhové podmínky dělají z Vogelu atraktivní zimní destinaci, i když zatím málo známou.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do SlovinskaZobrazit zájezdy

Jedno z nejlepších slovinských lyžařských středisek Vogel se nachází na území Triglavského národního parku nad půvabným Bohinjským jezerem. V zimě se pyšní vysokým počtem slunečních dní a za jasného počasí můžete dohlédnout až na nejvyšší horu Slovinska Triglav.

Ski areál Vogel

Lanovka na VogelLanovka na Vogel

Dobré sněhové podmínky dělají z Vogelu atraktivní zimní destinaci, i když zatím málo známou. Pokud jste milovníky poklidné dovolené bez přecpaných sjezdovek, front na lanovkách, hlučných zábav a luxusních hotelů, pak je to místo jako stvořené právě pro vás. Disponuje kabinovou lanovkou, která vyveze návštěvníky vysoko nad Bohinjské jezero, několika vleky a převážně lehkými a středně těžkými sjezdovkami.

Z nejvyššího bodu areálu ve výšce 1900 metrů nad mořem se můžete vydat na některou ze sjezdových tratí a užít si 1200 m převýšení tohoto ski areálu. Na své si tu ale přijdou i vyznavači snowboardingu, běžeckého lyžování, sáňkování či freeridu.

Na Vogel v zimě i v létě

Výhled na Bohinjské jezeroVýhled na Bohinjské jezero

Kromě toho, že Vogel disponuje asi nejlepším snowparkem ve Slovinsku, má co nabídnout svým návštěvníkům i v ostatních ročních obdobích. Pro milovníky pěší turistiky se tu nachází spousta výchozích bodů pro horské túry, pro cyklisty zajímavý bikepark a svou porci adrenalinu si tu užijí i vyznavači paraglidingu. K tomu všemu samozřejmě nechybí pohodlné ubytování a výborná kuchyně.

Čtení: Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Vzhůru na túru

Vstup k lanovceVstup k lanovce

Od Bohinjského jezera se můžete nechat vyvézt kabinovou lanovkou až do nadmořské výšky 1535 metrů, a to i mimo lyžařskou sezónu. Ke spodní stanici lanovky na Vogel se dostanete pěšky po jedné z udržovaných stezek podél severního nebo jižního břehu jezera. Zvolit ale můžete i veřejnou dopravu, turistickou loď nebo auto.

Během jízdy lanovkou se otevírají nádherné dechberoucí pohledy na jezero, krajinu pod vámi a též Julské Alpy s majestátním Triglavem (2864 m n. m.). Horní stanice lanovky je výchozím bodem pro mnohé pěší výlety. Pokud máte rádi časově nenáročné túry, zvolte třeba krátkou procházku na vyhlídkový bod Točka, kam se dostanete za necelou hodinku chůze. Vyrazit ale můžete i na celodenní túru až na vrchol hory Vogel do výšky 1922 metrů nad mořem.

Železná cesta

Na vrcholu VogeluNa vrcholu Vogelu

Lidé žili v oblasti Vogelu a Julských Alp již před více než 3500 lety, tedy už v době železné. Živili se tu jako pastevci dobytka a horníci. Důkazem pro toto tvrzení byly nálezy dvou archeologů amatérů Janeze Bizjaka a Mirana Bremšaka, a to zbytky hornické šachty a další menší nálezy, jako např. lýtková kost z doby železné. Vogel se tak stal součástí tzv. Železné cesty (Železna pot), vysokohorské turistické stezky v rámci mezinárodního projektu Železná cesta.

Dá se říct, že Vogel je ideální místo pro strávení aktivní rodinné dovolené v zimě či v létě, kde budete obklopeni nádhernou přírodou Julských Alp, a to vše jen asi hodinu cesty od slovinského hlavního města Lublaně.

Lucie Piklová

Lucie PiklováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Cestujte s nadšením. I tady platí, že s úsměvem jde všechno líp!

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vogel/Doporučujeme z Slovinska

Nejnovější z SlovinskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024