Waikiki Beach: proslulá pláž světa, surfing a nezapomenutelný západ slunce

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2018 • Přečteno 7030x

Waikiki znamená v místním jazyce tryskající voda z toho důvodu, že místo bylo kdysi dávno úrodným mokřadem.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

„Waikiki – Waikiki – Waikiki – Raga“. Vzpomínáte si na chytlavou píseň, která přenesla posluchače do daleké Havaje? Pláž Waikiki patří mezi nejznámější pláže světa, není krásnějšího pohledu na západ slunce s koktejlem v ruce než z havajské proslulé pláže. Koupání v teplém moři, skvělé podmínky pro surfing a dostupnost hotelů v Honolulu je jedním z důvodů, proč si pláž oblíbili nejen turisté. Kdo by si nechtěl alespoň jednou za život užít výhod, které pláž nabízí?

Kdysi mokřady plné dotěrných komárů

Kdysi zde bývaly mokřadyKdysi zde bývaly mokřady

Waikiki znamená v místním jazyce tryskající voda z toho důvodu, že místo bylo kdysi dávno úrodným mokřadem. Díky úrodné půdě začali obyvatelé ostrova O´ahu pěstovat na tomto kousku půdy kolokázii, jedlou rostlinu, která zajišťovala domorodému obyvatelstvu kvalitní potravu. Na místě dnešní pláže a čtvrti Waikiki vzniklo i několik rybníčků, které byly napájeny většinou prameny z hor.

Když v roce 1795 dobyl ostrovy náčelník a první havajský král Kamehameha Veliký, přesunul do Honolulu svůj královský dvůr. Místo bylo využíváno královskou rodinou, nikdo jiný neměl na pozemky přístup. Ve 20. století se začaly stavět ve velkém hotely a lidé z města Honolulu začínali trávit víkendy na Waikiki.

Nicméně to dlouho nevydrželi, protože od klidu a užívání je odrazovala hejna komárů, kteří se množili v mokřadech a na vlhkých místech. Když už byla situace neúnosná, rozhodlo se o tom, že se postaví nový kanál a mokřady budou vysušeny. Od té doby se stala pláž Waikiki světovým pojmem, bez kterého si řada turistů nedokáže představit na Havaji tu pravou ideální dovolenou.

Slavná pláž má skutečně co nabídnout

Považuje se za jednu z nejkrásnějších pláží světaPovažuje se za jednu z nejkrásnějších pláží světa

Waikiki je nejen název pro písčitou pláž, ale je tím také označena předměstská část Honolulu, hlavního města Havajských ostrovů. Honolulu a Waikiki se nachází na ostrově O´ahu, který je třetím největším ostrovem Havaje. Pláž je vyznačena na mapě na jižním pobřeží a je jednou z několika pláží oblasti.

Díky dostupnosti centra a hotelů je pláž pro turisty snadno přístupná. V okolí se nachází několik obchodů, butiků, koktejlových barů a restaurací. Pláž se stala pro turisty synonymem pro nádherný západ slunce. Ačkoliv na první pohled může působit pláž nezajímavě, její kouzlo pochopíte, až když zkusíte lekci surfingu v části, která je tomuto sportu vyhrazená.

Večer si pak dáte ten nejlepší koktejl a v doprovodu hudby budete pozorovat, jak se slunce noří do oceánu. Pláž nabízí 3 km písku, nicméně, písek není zdejší a musel být několikrát dovážen i z daleké Kalifornie. Několik pobřežních hlídek zajišťuje bezpečí během koupání. Díky téměř stálé teploty vody je možné koupání v kteroukoliv roční dobu. A až budete mít koupání dost, vydejte se prozkoumat krásy města Honolulu a ostrova O´ahu! Budete okouzleni!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/waikiki-beach/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024