Aloha Tower: Vítejte na Havaji!

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 2. 2018 • Přečteno 3250x

V roce 1926 byla věž slavnostně otevřena a třikrát denně se spustila siréna, která měla obyvatelům pomoci k nastavení přesného času.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Přezdívkou těchto krásných ostrovů je Aloha State, slovo Aloha vás bude doprovázet na každém kroku neskutečně exotických Havajských ostrovů. Tímto slovem vítají ostrovy jak turisty, tak přistěhovalce. Na ostrově O´ahu neunikne vašim očím ikonická věž Aloha s hodinami a nápisem ALOHA. Nenechte si ujít nádherný výhled na Honolulu!

Důvody, které vedly k postavení věže

Byla otevřena roku 1926Byla otevřena roku 1926

Hlavní město Havajských ostrovů, Honolulu, rozhodlo, že vybuduje věž, která měla místním obyvatelům pomoci k určení přesného času. Není se čemu divit, na exotických ostrovech plyne čas jinak než v rušných světových velkoměstech. Místní tedy mnohdy ani nevěděli, kolik je přesně hodin. V roce 1926 byla věž slavnostně otevřena a třikrát denně se spustila siréna, která měla obyvatelům pomoci k nastavení přesného času.

Ovšem setkalo se to jen s negativními ohlasy místních, kteří si stěžovali na nesnesitelný hluk sirény a rušení klidu ostrova. Město tedy rozhodlo, že tuto funkci zruší. Když přemýšleli, jak věž využít, nemohla je napadnout lepší myšlenka. Udělali z ní maják, který sloužil až do roku 1970, než byl postaven modernější.

Ikonický symbol Havaje

Stala se symbolem HavajeStala se symbolem Havaje

Věž se nachází na molu Pier 9 v Honolulu, byla dokonce jednu chvíli nejvyšší budovou Havaje. Desetipatrová věž nabízí turistům nezapomenutelný výhled na hlavní město. Je vysoká 56 metrů a kromě hodin nese i název ALOHA, který vítá všechny příchozí ostrova.

Věž byla první budovou, kterou turisté na připlouvajících lodích spatřili, často ji přirovnávali k soše Svobody, která se nachází v New Yorku. Během druhé světové války byla věž dokonce natřena zelenou a hnědou barvou, aby dobře splývala s okolím a nestala se snadným terčem bombardování. V okolí věže se nachází budovy univerzity, restaurace a obchody. Návštěvu věže si zkrátka nesmíte nechat ujít!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 10. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/aloha-tower/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024