Kualoa Ranch: soukromá přírodní rezervace, Jurský park a nezapomenutelné dobrodružství

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 2. 2018 • Přečteno 3029x

Kualoa byla během své historie posvátným místem ostrova O´ahu, na kterém se nacházela svatyně. Dříve měl na toto místo přístup pouze král s rodinou.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

V dávných dobách se jednalo o posvátné místo, dnes si tento kousek ostrova O´ahu, jednoho z Havajských ostrovů, oblíbil zejména filmový štáb. Soukromý pozemek, který vlastní rodina už po několik generací, slibuje výpravu za dobrodružstvím a den plný zábavy. Jste připraveni?

Pozemek krále, který odkoupil misionářský lékař

Místo má svou historiiMísto má svou historii

Kualoa byla během své historie posvátným místem ostrova O´ahu, na kterém se nacházela svatyně. Dříve měl na toto místo přístup pouze král s rodinou. V roce 1850 se rozhodl král Kamehameha III., že prodá 622 akrů této půdy svému osobnímu poradci a zároveň lékaři dr. Gerritovi P. Juddovi.

Tento misionářský lékař se zasloužil o šíření medicíny, pomohl přeložit i několik lékařských spisů do havajštiny. Jeho syn se rozhodl rozšířit pozemky, a tak v dnešní době potomci doktora vlastní na 4000 akrů půdy. Jedná se tak o jednu z nejznámějších soukromých přírodních rezervací světa, která má hranice od strmých horských útesů až po tyrkysové moře.

Vítejte v Jurském parku nebo je libo seriál Ztraceni?

Filmaři si místo velmi oblíbiliFilmaři si místo velmi oblíbili

Severovýchodní část ostrova O´ahu nabízí ty nejkrásnější a nejdivočejší přírodní scenérie. Jen si to představte: zarostlé vrcholy nepropustnou zelení, krásná údolí, útesy a moře, skrytý ostrůvek, 800 let starý rybník a tropické palmy. Není divu, že toto místo milují kamery. Kualoa Ranch je rodinným podnikem, který se snaží navazovat na staré havajské tradice a historii a ctí jedinečnou faunu a flóru kraje.

Místo je tak perfektní pro natáčení takových filmů, jako je například neokoukaný Jurský park (často mají turisté pocit, když zašumí zeleň, že někde v té zelené tmě číhá Velociraptor), obří Godzilla, válečný film Slzy slunce s Brucem Willisem a Monicou Bellucci, Kód Navajo s Nicolasem Cagem a nesmíme opomenout ani kultovní seriál Ztraceni.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Dobrodružné aktivity na dosah

Užijte si zábava na čtyřkolkáchUžijte si zábava na čtyřkolkách

Díky filmovým lokalitám je možné si zvolit několik možností, jak se podívat na místa, která jsou přístupná pěšky či na koni. Pokud milujete koně, není nic lepšího, než si objednat koňskou túru a vychutnat si krásy přírody a filmových míst z koňského sedla. Pokud nejste nakloněni trávit čas v sedle, nabízí se možnost využít klasického okruhu výletním otevřeným „náklaďáčkem“.

Pokud jste dobrodružnější povahy, objednejte si adrenalinovou jízdu na čtyřkolkách a pronikněte na skrytá místa ostrova. Nově nabízí ranč také možnost půjčení kol. Pokud chcete ještě více proniknout do tajemných míst, objednejte si výlet na tajný ostrov, který nabízí zcela jiné zážitky než komerční pláže v Honolulu.

Na místě si můžete dát výborný oběd, který se většinou skládá z domácích surovin farmy. Oslavit zde můžete svatbu, křtiny, narozeniny a v době vánoční atmosféry můžete posnídat se Santou. Životní zážitek na dosah!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kualoa-ranch/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024