Ostrov O´ahu: slavná pláž Waikiki, velkolepé Honolulu a smutný Pearl Harbor

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2018 • Přečteno 4524x

Ostrov O´ahu je třetí největší ostrov z Havajských ostrovů, na kterém se nachází hlavní město Honolulu.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Havajské ostrovy jsou synonymem pro tropický ráj plný pláží, sopek a nepropustné zeleně. Navštívit ostrovy znamená splnit si životní sen. Na jednom z nich najdete hlavní město Havajských ostrovů, tropickou zeleň, slavnou pláž, vyhaslou sopku, vodopády, příjemné koupání i dobrodružství. Vydejte se poznat ostrov O´ahu, jeden z hlavních ostrovů Havaje!

Zelený ostrov králů

HonoluluHonolulu

Stejně jako ostatní ostrovy byl i ostrov O´ahu dříve zalesněným ostrovem, který čekal na objevení. Polynésané už několikrát dokázali, jak jsou zruční mořeplavci, a když vykonali svoji nejdelší pouť napříč oceánem, odměnou jim byly nedotčené panenské ostrovy uprostřed Tichého oceánu. Lidé zde žili relativně v míru, každý ostrov byl rozdělen do několika území, kterým vládli náčelníci.

Ostrovy objevil v 18. století kapitán James Cook, který ukázal domorodcům vymoženosti západního světa. Hlavně díky střelným zbraním byl ostrov O´ahu v roce 1795 dobyt Kamehamehou Velikým, který sjednotil všechny ostrovy pod jedno království. Město Honolulu začalo vzkvétat hlavně díky tomu, že se stalo v roce 1845 hlavním městem Havajského království.

Od té doby bylo hlavní město centrem všeho dění, než přišla 2. světová válka, která znamenala pro obyvatele smutnou skvrnu v historii ostrova. V dnešní době jsou Havajské ostrovy jedním z hlavních turistických cílů, kdy návštěvníci chtějí zažít alespoň střípek z toho, co slyšeli či četli o ráji na Zemi.

Neskutečná rozmanitost ostrova

Pláž WaikikiPláž Waikiki

Ostrov O´ahu je třetí největší ostrov z Havajských ostrovů, na kterém se nachází hlavní město Honolulu. Obyvatelé jsou pyšní na to, že právě zde se narodil bývalý prezident USA Barack Obama. Ačkoliv se nejedná o největší ostrov, co do počtu obyvatel je rozhodně nejlidnatější a nabízí zábavu jak ve dne, tak i v noci.

Někdy se mu říká také ostrov kontrastů. Kulturní život a zábavu najdete v Honolulu, vykoupat se můžete na pláži Waikiki, o kousek dál budete obdivovat jedinečné královské sídlo, městečko Hale´iwa Town, které bylo založeno misionáři a uchovává si tak svoji jedinečnou atmosféru, všudypřítomnou nepropustnou zeleň, ukrytý chrám, turistické stezky, kempy, noční šnorchlování, pozorování velryb, projížďku na koních na ranči či skvělý surfing.

Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Mt. Ka´ala, který měří 1227 metrů. Posedět u koktejlu při západu slunce, vyzkoušet místní jídlo a užívat si ostrova, to je zážitek na celý život.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Co rozhodně nevynechat a navštívit?

Hanauma BayHanauma Bay

Snad nejslavnější pláž světa Waikiki je magnetem turistů. Její kouzlo pochopíte, když si dáte lekci surfingu a budete zkoušet „klouzat se na vlnách“. K večeru můžete popíjet koktejl Mai Tai při západu slunce, poslouchat tóny linoucí se ze hry na ukulele a nebudete věřit, že jste vážně na světoznámé pláži. Pearl Harbor nenechá vaše oko suché a vy se tak necháte vtáhnout do historie druhé světové války a útoku na tichomořskou základnu Japonci.

Na pláži Hanauma Bay jsou ty nejlepší podmínky pro šnorchlování a potápění mezi korálovými útesy plných exotických ryb a jiných podmořských živočichů. V Čínské čtvrti v Honolulu objevíte kouzlo obchůdků a skvělé čínské kuchyně. Při procházce městem nevynechejte návštěvu Iolani Palace, jediného královského paláce ve Spojených státech amerických.

Pochopíte tak dějiny Havajského království a jejich vládců. Nádherný výhled na město budete mít, pokud vystoupáte na vyhaslou sopku Diamond Head. Vydejte se za hranicí velkoměsta! Skrz hustou zeleň je možné dojít až ke krásným vodopádům Manoa Falls, kde nebudete věřit, že se nacházíte kousek od tepajícího Honolulu.

Pokud toužíte zažít dobrodružství, navštivte ranč Kualoa, který nabízí celou škálu zábavy. Je libo jízda na koních po ostrově? Anebo chcete proniknout na místa, na kterých se natáčel film Jurský park či seriál Ztraceni? Pro dobrodružnější povahy je možné sbalit stan, kempovat a poznávat krásy ostrova trochu netradičně. Ostrov O´ahu je zkrátka splněným snem.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-o-ahu/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024