Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Londýna + ZÁHADY STONEHENGE + MEGALITY V AVEBURY

letecky z Prahy

Dagmar Sedláčková

Dagmar Sedláčková průvodkyně

Cestování jsem propadla a nadchnu pro něj i vás.

5 dní11. 6. – 15. 6. 2021

Jediný termín v tomto roce

17 990/os.

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 11. 5..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Londýně

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Výlet do tajuplné salisburské oblasti Stonehenge a Avebury v ceně zájezdu

To nejlepší z Londýna + ZÁHADY STONEHENGE + MEGALITY V AVEBURY

Kosmopolitní metropole, katedrála se skrytým pokladem, mystická atmosféra… Připraveni na nové zážitky z Anglie? Vyrazíte k Buckinghamu i do Windsoru. Objevíte utajená zákoutí Londýna a unikátní listinu v Salisbury. Probádáte záhadné menhiry ve Stonehenge i tajemné megality v Avebury. Dopřejte si rušné velkoměsto a tajuplnou Anglii… jako pravý cestovatel!

Na co se můžete těšit

 • Oblíbené víkendové sídlo královny Windsor
 • Originál listiny Magna Charta v Salisbury
 • Legendární kamenné kruhy ve Stonehenge
 • Tajemné megality v Avebury na dosah ruky

To nejlepší z Londýna + ZÁHADY STONEHENGE + MEGALITY V AVEBURY

11. 6. – 15. 6. 2021

17 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Druhá největší katedrála světa – londýnská katedrála sv. Pavla

Pátek 11. června: V dopoledních hodinách odletíme do Londýna. Po příletu se ubytujeme a po krátkém odpočinku se vydáme na první procházku městem. Vyrazíme objevovat nábřeží Temže s jeho největšími lákadly i skrytými místy.

Odlet z Prahy bude v dopoledních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme.

Po krátkém odpočinku se vydáme na prohlídku jižního nábřeží řeky Temže a částí City a Southwark. Uvidíme například St. Paul´s CathedralShakespearovo divadlo GlobeTate Modern a Millenium Bridge.  

Ve večerních hodinách se vrátíme na hotel. 

2.DEN
Atmosféra londýnské Čínské čtvrti vás dostane

Sobota 12. června: Dnešek strávíme v centru Londýna, kde si prohlédneme jeho nejznámější pamětihodnosti. Nevynecháme proslulý Big Ben a projdeme se po Trafalgar Square. Dozvíme se perličky o Buckinghamském paláci a prozkoumáme Čínskou čtvrť. 

Ráno se po snídani přesuneme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlídku začneme v části Westminster, kde se nachází spousta ikonických londýnských památek.

Uvidíme Houses of Parliament s Clock Tower, kde každou celou hodinu odbíjí slavný zvon Big Ben, a Westminster Abbey, místo korunovací britských panovníků.

Projdeme se po třídě Whitehall s vysokou koncentrací britských ministerstev a rozhodně nebude chybět ani nejznámější britská adresa, kterou je Downing Street, oficiální sídlo britského premiéra. A zhlédneme i Horse Guards

Cesta nás dovede až na náměstí Trafalgar Square, kde můžeme vidět slavný Nelsonův sloup nebo Národní galerii.

Oblíbeným místem odpočinku je královský park St. James's Park, který je nejstarším z londýnských královských parků. Podíváme se i k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr

Zájemci mohou navštívit světoznámé muzeum voskových figurín Muzeum Madame Tussaud´s, kde najdeme neuvěřitelně realistická ztvárnění slavných osobností.

A v neposlední řadě uvidíme také sídlo britské královny Buckingham Palace, rušné náměstí Piccadilly Circus, které se často přirovnává k Times Square a den zakončíme v Čínské čtvrti.

Večer se společně nebo individuálně vydáme zpět do hotelu.

3.DEN
Velkolepá výměna stráží ve Windsoru

Neděle 13. června: Dopoledne strávíme na hradě Windsor. Nahlédneme do zákulisí oblíbeného sídla královny a užijeme si pravou středověkou atmosféru. Po návratu do Londýna se můžete těšit na projížďku lodí po Temži.

Po snídani se vydáme příměstským vlakem do nedalekého městečka Windsor, kde se nachází velkolepý Windsor Castle, který je už po devět století rezidencí britských panovníků. Jako první se jeho chodbami v 11. stolení procházel Vilém Dobyvatel a od té doby se zde vystřídalo mnoho významných panovníků.

Je druhým největším obývaným hradem na světě a v současnosti je také oblíbeným víkendovým sídlem královny Alžběty II. Je hojně využíván pro přijetí důležitých návštěv a i my během dnešní prohlídky pocítíme, jaké to asi je získat si přízeň panovníka a procházet se jeho chodbami.

Kromě prohlídky interiéru můžete vidět i bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. 

Ze severní terasy horního nádvoří můžeme zahlédnout i nedaleký areál elitní školy Eton College, kde studovali princové Harry a William. V případě zájmu a času si zde můžeme udělat příjemnou procházku.

Poté se vrátíme zpět do Londýna a vyrazíme k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London, a nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge.

Následně lodí po řece Temži doplujeme k vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce). 

V podvečerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel. 

4.DEN
Stonehenge by měl navštívit každý cestovatel…

Pondělí 14. června: Čeká nás celodenní výlet za mystikou Anglie. Nejprve navštívíme nejzachovalejší komplex menhirů ve Stonehenge. Poté si prohlédneme katedrálu v Salisbury, která ukrývá originál listiny Magna Charta, a na závěr objevíme tajuplné megality v Avebury.

Ráno po snídani vyrazíme do Stonehenge, které je do dnešních dnů opředeno nespočetnými záhadami a po staletí vyvolává dohady u mnoha odborníků. Komplex menhirů a kamenných kruhů je jednou z nejzachovalejších památek svého druhu a je zapsán také na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Poté se přesuneme do Salisbury, kde si prohlédneme gotickou katedrálu ze 13. století, ve které je vystaven jeden ze čtyř originálů listiny Magna Charta, která omezovala některé panovníkovy pravomoci.

Poslední zastávkou dnešního dne bude vesnička Avebury, kterou najdeme mezi nekonečnými zelenými pláněmi a lány polí. Budeme moci obdivovat neolitickou památku, která může směle konkurovat známějšímu Stonehenge.

Oproti Stonehenge se k mohutným megalitům můžete přiblížit na dosah, a tak se projdeme mezi kamenými kruhy a náspy, které byly vytvořeny více než 2 500 let před naším letopočtem. Nasajeme místní atmosféru a poté se společně vydáme zpět do Londýna.

5.DEN

Úterý 15. června: Dle letového řádu program v Londýně nebo přímý přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Londýn (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Londýně v 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • celodenní výlet do Stonehenge, Salisbury a Avebury včetně vstupů
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce Londýn od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: 80 GBP/celý pobyt
 • doporučené kapesné: 180 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 090 Kč, dítě 870 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 090 Kč, dítě 910 Kč
 • Windsor Castle: dospělý 890 Kč, dítě 510 Kč, student 800 Kč, senior 800 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, bez omezení hmotnosti

Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

175 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

450 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
150 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jak dlouho budou moci občané ČR cestovat do UK s občanským průkazem?

Budou občané ČR/EU potřebovat na krátkodobou cestu do UK víza (turistika, návštěva rodiny a přátel, obchodní jednání apod.)?

Jsou vstupenky zahrnuty v ceně zájezdu?

Která letecká společnost bude využita a jak dlouho let trvá?

Jak je zájezd náročný?

Kolik peněz doporučujete jako kapesné?

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?

Je potřeba vzít si adaptér?


Články


Videa


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Londýna + ZÁHADY STONEHENGE + MEGALITY V AVEBURY, 11. 6. – 15. 6. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.