Plavba po Temži: Skvosty Londýna z říční hladiny

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 21865x

Pozorujte z lodí plujících městem, jak kolem vás Londýn ubíhá!

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

V 17. a 18. století řeka zamrzala natolik, že na ní byly pořádány Zimní trhy? První proběhl už v roce 1607.

Pozorujte z lodí plujících městem, jak kolem vás ubíhá Londýn! Při plavbě po Temži se vám naskytne fascinující pohled na tradiční londýnské ikony, například Houses of Parliament, úchvatnou katedrálu sv. Pavla a tajemný Tower of London. Londýn díky novým stavbám vypadá z lodní paluby mnohem lépe než kdykoli předtím. 

Proplujte pod Tower Bridge a kolem ohromných novostaveb, symbolů přechodu do 21. století, kterými se staly Londýnské oko, Tate Modern nebo Millennium Bridge. Na nábřeží uvidíte i radnici City Hall a Gherkin“(budovu ve tvaru okurky). Hlavní památky leží mezi přístavem u Westminsteru a Tower Bridge. Pokud chcete vidět i další londýnské skvosty, rozhodně využijte plavby do Greenwich.

Ke Greenwichi se nejlépe dopravíte lodíKe Greenwichi se nejlépe dopravíte lodí

Povodňové bariéry na Temži

Z paluby lodi uvidíte například i protipovodňové bariéry na TemžiZ paluby lodi uvidíte například i protipovodňové bariéry na Temži

Pokud vás zajímají technické stavby, zamiřte k přehradě Thames Flood Barrier (Povodňové bariéry na Temži). Stavba tvarem čtyř půlměsíců působí jako vystřižená z nějakého scifi filmu. Jedná se o neuvěřitelné strojírenské dílo.

Čtení na podobné témaBariéry na Temži: největší protipovodňové zařízení světaPřečíst

Tato protipřílivová bariéra bývá prezentována jako technický zázrak, který chrání Londýn před záplavami. Stejně jako nastává v moři příliv a odliv, zvedá se a klesá hladina Temže. Jakmile dosáhne hladina řeky výšky 550 metrů, široká říční zábrana se uzavře.

Nenechte si ujít

Botanická zahrada a skleníky v Kew stojí za shlédnutíBotanická zahrada a skleníky v Kew stojí za shlédnutí

Jestliže se vydáte proti proudu řeky, dostanete se netradičním způsobem ke Kew Gardens. Pokud neplánujete romantickou večeři na lodi, není většinou nutná rezervace předem.

Koho láká něco dobrodružnějšího a má rád pořádnou dávku adrenalinu, jednu plavbu může absolvovat na lodi a užít si výklad o památkách a cestou zpět se může svézt na rychlém nafukovacím člunu. Zhlédnout Londýn podél řeky je jeden z nejkrásnějších způsobů, jak město poznat.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plavba-po-temzi/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024