Chartwell: domov Winstona Churchilla

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7257x

Chartwell se stal na mnoho let domovem válečného britského premiéra, Sira Winstona Churchilla.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Winston Churchill byl velkým zastáncem myšlenky evropské integrace? Jedna ze tří hlavních budov Evropské unie v Bruselu tak dokonce nese jeho jméno.

Chartwell se stal na mnoho let domovem válečného britského premiéra, Sira Winstona Churchilla. Žil v něm od roku 1924 až do své smrti v roce 1965.

Návštěvou tohoto sídla máte možnost nahlédnout do života této slavné osobnosti anglických dějin. Když se Angličana zeptáte na velké postavy historie, věřte tomu, že kromě krále Artuše, admirála Nelsona, Margaret Thatcherové a Davida Beckhama zazní i jméno Winstona Churchilla.

Impulzivní britský ministerský předseda odpočíval tak, že svůj domov postupně přestavoval a zveleboval. Jeho dům ze 17. století se nachází přibližně 10 km východně od Sevenoaks.

Jednalo se o domov slavného britského premiéra Winstona ChurchillaJednalo se o domov slavného britského premiéra Winstona Churchilla

Po jeho smrti zůstala nemovitost tak, jak ji opustil, to znamená plná knih, obrazů a dalších osobních vzpomínek. Churchill rád maloval, jeho obrazy visí po celém domě a nalézají se i v zahradním ateliéru. Pokud se o Churchillovi chcete dozvědět víc, navštivte jeho sídlo, dýchnou na vás intimní detaily ze života známého muže s doutníkem.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/chartwell/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024