Křídové útesy Beachy Head: ukázka mocné přírody

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13155x

Západně od Eastbourne můžete navštívit nejdramatičtější úsek sussexského pobřeží, kde moře vytvořilo z vápencových masívů velkolepé útesy.

93 zájezdů na téma: Příroda Zobrazit zájezdy

Víte, že…

Útesy Beachy Head vznikly na konci doby ledové? Vzrůstající hladina moře tehdy vytvořila známý Lamanšský průliv.

Západně od Eastbourne můžete navštívit nejdramatičtější úsek sussexského pobřeží, kde moře vytvořilo z vápencových masívů Sussex Downs velkolepé útesy.

Krásný mys

Název Beachy Head pochází z francouzštinyNázev Beachy Head pochází z francouzštiny

Beachy Head je název nejhezčího a nejznámějšího 200 metrů vysokého útesu, pod kterým stojí maják. Název pochází z francouzského beau chef, což znamená „krásný mys“.

Majáky

Když zaparkujete u Beachy Head, můžete si prohlédnout nádherné křídové útesy a udělat si krásnou procházku nad útesy k majáku Belle Tout (cca 30–60 minut) nebo k Birling Gap (1–2 hodiny). Cestou se naskýtají pěkné vyhlídky na útesy a moře, vzduch je prosycený solí.

Na Birling Gap je možné sejít po schůdcích k moři. Koupání na Birling Gap je teoreticky možné, ale vstup do vody je těžký, moře je neklidné, studené, často fouká vítr a je chladno.

Celá oblast je velice fotogenická. Bedřicha Engelse uchvátil Beachy Head tak, že si přál, aby zde byl rozptýlen jeho popel. Toto místo je také známé vysokým počtem zde vykonaných sebevražd.

Seven Sisters

Seven Sisters-česky Sedm sesterSeven Sisters-česky Sedm sester

U Beachy Head a Birling Gap je možnost občerstvení, nachází se zde malá restaurace. Na tato místa jezdí turistický vyhlídkový autobus z Eastbourne. Pěknou procházkou lze dojít až k dalším útesům nazývaných Seven Sisters.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Zájezdy za přírodou

Pro milovníky přírody

Vyberte si jeden z našich 93 zájezdů na téma: Příroda

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. května

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kridove-utesy-beachy-head/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024