Náměstí Parque Serafín Sánchéz: srdce města Sancti Spíritus

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 3. 2018 • Přečteno 1801x

Název dostalo náměstí podle jména zdejšího národního hrdiny Serafína Sanchéze, který bojoval ve válkách za nezávislost.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Srdcem města je poklidné náměstí Parque Serafín Sánchéz, obklopené stromy a neoklasicistními budovami, které vyzařují zdrženlivou elegancí Sancti Spíritusu. Přestože není ani nejkrásnější, ani historicky nejvýznamnější náměstí na Kubě, má své nezaměnitelné kouzlo, které přitahuje místní i turisty.

Historie náměstí

Název dostalo náměstí podle jména zdejšího národního hrdiny Serafína Sanchéze, který bojoval ve válkách za nezávislost. Dnes je národní památkou, jeho vznik se však datuje do 17. století, kdy bylo založeno spolu s klášterem. V té době mělo náměstí spíše náboženskou povahu, teprve později začalo plnit i další funkce.

Stejně jako velká část města prošlo i náměstí roku 2014 značnou renovací. Zachovány byly pouze palmy a busty Jose Martího a Serafína Sanchéze, zbytek parku byl nahrazen nebo zrenovován. Kovové židle nahradily zelené lavičky, chodníky byly roztaženy, staré stromy byly pokáceny a vysadily se nové a i zelená plocha trávníku se značně rozšířila.

Zajímavé budovy nacházející se na náměstí

Na náměstí je spousta zajímavých budovNa náměstí je spousta zajímavých budov

Zajímavých budov na náměstí naleznete hned několik. Jednou z nich je sloupová helénská knihovna Biblioteca Provincial Rubén Martínez Villena a budova Provinčního centra kulturního umění Centro de Patrimonio. Jde o budovu s velkými barevnými okny a sevillskými mozaikami.

Na severní straně náměstí narazíte na někdejší hotel La Perla, který dlouhá léta jen chátral. Nakonec byl přestavěn a dnes je z něj třípatrové nákupní centrum. Na západní straně náměstí pak najdete divadlo Teatro Principál a na jižní straně hotel Plaza, který se pyšní neoklasickou fasádou.

V blízkosti náměstí se nachází dalších spousta architektonických zajímavostí, například Boulevard, kostel Parroquial Mayor, restaurace Mesón de la Plaza či ulice Calle Independencia se známým tržištěm zemědělských plodin Mercado Agropecuario.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-parque-serafin-sanchez/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024