Římské zahrady a amfiteátr: jeden z největších turistických taháků Chesteru

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2017 • Přečteno 3163x

O založení města Chester se roku 79 našeho letopočtu zasloužili Římané.

Vyberte si z našich zájezdů do ChesteruZobrazit zájezdy

Starobylé město Chester, situované na řece Dee poblíž hranice s Walesem, je jedním z nejlépe zachovalých měst ve Velké Británii, které se může pyšnit jedinečnou architekturou a množstvím zachovaných architektonických památek, jež se zde nacházejí.

Z vojenské tvrze až k velkoměstu, které láká tisíce turistů

Římské pozůstatkyŘímské pozůstatky

O založení města Chester se roku 79 našeho letopočtu zasloužili Římané, kteří si zde na hranicích tehdejší římské říše vybudovali vojenský tábor, odkud vojáci pořádali výpravy proti místnímu obyvatelstvu. O několik let později se původně vojenský tábor, který patřil mezi jednu z největších držav Říma ve Velké Británii, stal velkou civilní osadou a později městem, jak jej známe dnes.

Lázně v římských zahradách a největší nekrytý amfiteátr

Gladiátorská show v amfiteátruGladiátorská show v amfiteátru

Jedním z největších turistických taháků města jsou právě pozůstatky římského osídlení, kterých se zde nachází hned několik. Nejkompletnějším nálezem jsou stále existující římské hradby (i když rekonstruované Normany a dalšími), které v minulosti tvořily systém městského opevnění a chránily město před nepřátelskými útoky.

Další zajímavostí z této doby jsou Roman Gardens neboli pozůstatky lázní v římských zahradách, zasvěcené bohyni řeky Dee, a největší nekrytý amfiteátr z římských dob ve Velké Británii, pocházející z doby kolem roku 100 našeho letopočtu. Britští archeologové jej objevili teprve nedávno, a tak se zde archeologické výzkumy provádějí dodnes.

Nález dokazuje například to, jak staré jsou zvyky sportovních fanoušků. I v době před více než 1900 lety si diváci před zápasem kupovali v dřevěných stáncích rychlé občerstvení a po skončení her, když odcházeli, pořizovali si na památku levnou keramiku s portrétem svého oblíbeného gladiátora.

Dnes město využívá místní amfiteátr především k podpoře turistického ruchu, předvádějí se zde gladiátorské zápasy a další atrakce. Můžete se také připojit k římské prohlídce města, kde vám váš vlastní centurion umožní nahlédnout do římského Chesteru.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie (Chester)

Prožijte blízká setkání v Chesteru

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Chesteru

Zájezdy do Chesteru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rimske-zahrady-a-amfiteatr/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023