Water Tower: národní kulturní dědictví celé Anglie a chlouba hradeb v Chesteru

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2017 • Přečteno 2026x

Červená pískovcová věž Water Tower neboli Vodní věž byla postavena v letech 1322 až 1325. Něco už tedy pamatuje... ale za vidění stále stojí.

Vyberte si z našich zájezdů do ChesteruZobrazit zájezdy

Tříkilometrové městské hradby, které tvoří neodmyslitelnou dominantu města Chester, nabízí úžasný výhled na město spolu s několika pozůstatky římského osídlení, které bylo jednou z nejdůležitějších vojenských základen římské říše v období od 1. do 5. století našeho letopočtu.  Nejkompletnějším nálezem pocházejícím z této doby jsou ohromné obranné hradby, které společně s věží Water Tower dnes patří mezi národní kulturní dědictví Anglie.

Červená dáma mezi hradbami

Vodní věžVodní věž

Červená pískovcová věž Water Tower neboli Vodní věž, postavená v letech 1322 až 1325 na břehu řeky Dee, je výjimečná tím, že byla propojena přes čelní stěnu až k věži Bonewaldesthorne, nacházející se na městských hradbách. Autorem projektu se stal architekt John de Helpston, který se také zasloužil o návrh zámku krále Edwarda II. v severním Walesu.

Věž, která je zhruba 23 metrů vysoká a asi 3 metry široká, má kruhový tvar a nachází se na Tower Road. Čelní stěna, jež spojuje vodní věž s věží Bonewaldethorne, je tlustší než zbytek městských hradeb a má klenutý oblouk, od kterého vede 44 kamenných schodů. Uvnitř naleznete krb a uzavřené schodiště, které je osvětlené jedním štěrbinovým oknem.

Otevřeno pouze v určité dny

PamátníkPamátník

Instituce Chester Mechanics, založená v roce 1835, zde plánovala otevřít muzeum, kde by veřejnosti ukázala své artefakty. Tento plán bohužel nevyšel, a tak byly obě věže v roce 1916 pro veřejnost uzavřeny a otevírají se pouze v určité dny roku. Přesto je cesta podél městských hradeb až k vodní věži jedinečnou procházkou, kterou stojí za to podniknout.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie (Chester)

Prožijte blízká setkání v Chesteru

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Chesteru

Zájezdy do Chesteru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/water-tower/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023