Sanatoria Polonia a Zámeček: unikátní lázeňské domy v Kudowě-Zdróji

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 11. 2019 • Přečteno 2656x

Lázeňské domy nabízí svým hostům více než krásné prostředí. Můžete se zde ubytovat nebo jen zajít na oběd.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do PolskaZobrazit zájezdy

Plánujete výlet, ideálně lehká procházka s přidanou hodnotou, v malebné přírodě? Ihned vám jistě vyvstanou na mysli lázně. No jo, ale v Luhačovicích nebo Mariánkách jste už byli, tak co teď.

Zkuste pro tentokrát opustit rodnou hroudu a strávit víkend za hranicí domoviny, tentokrát v Polsku. Proč byste měli alespoň jednou zavítat do městečka Kudowa-Zdrój, vám vysvětlíme právě teď.

Lázně Chudoba

Kudowa-ZdrójKudowa-Zdrój

Přesně jak čtete, tedy Kudowa-Zdrój, je v českém překladu lázně Chudoba nebo prostě Chudoba. Toto lázeňské město leží v údolí pod Stolovými horami v Dolnoslezském vojvodství jen několik kilometrů od města Náchod. Má zhruba 10 000 obyvatel a vzhledem ke své poloze se tam bez problémů domluvíte i česky. 

Historické prameny popisují lahodnou chuť minerálních pramenů už od 15. století. Čermenské lázně, tehdejší název, prý nabízely prameny, jejichž chuť připomínala víno.

Od 18. století se město stalo zastávkou mnoha významných osobností, jistou dobu zde pobýval i J. W. Goethe nebo také Churchill či Jirásek. Od 19. století se zde začaly budovat, dnes již pro lázeňská města typické, promenády, parky apod. 

V současnosti se využívá pět z celkových devíti léčebných pramenů, a to k léčbě zejména kardiovaskulárního systému, zažívání a činnosti štítné žlázy.

Sanatorium Polonia

Sanatorium PoloniaSanatorium Polonia

Celému lázeňskému komplexu dnes dominuje sanatorium Polonia. Lázeňský dům nabízí svým hostům více než krásné prostředí. Můžete se zde ubytovat nebo jen zajít na oběd.

Krásně zdobený interiér podtrhne klid, za kterým zde návštěvníci utíkají z urychlených dní velkoměsta. Mnohaletá tradice fungování skvěle ladí s moderními prostředky a klienti si zde užívají luxusu a zároveň dělají něco pro své zdraví.

Čtení: Zájezdy do Polska – srovnání a doporučení

Sanatorium Zámeček

Sanatorium ZámečekSanatorium Zámeček

Za zmínku též rozhodně stojí i sanatorium Zámeček, které kdysi sloužilo jako penzion pro pacienty. Jeho historie sahá až do 18. století.

Krásně zdobená budova stojící v samotném centru lázeňského parku nabízí mnohá potěšení i pro ty nejnáročnější turisty. Moderní wellness centrum zahrnuje whirlpool, sauny i parní lázně.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Polsko

Za zážitky do sousedství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Polska

Zájezdy do Polska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sanatoria-polonia-a-zamecek/Doporučujeme z Polska

Nejnovější z PolskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024