Top 7 zemí, kam se vypravit s dětmi: Evropa je připravena, Dubaj a Florida hlásí vysoký level zábavy

Vydáno 14. 3. 2018 • Přečteno 16744x

Chystáte se s dětmi na dovolenou a vybíráte, kde by se jim mohlo nejvíc líbit? Máme pro vás malý návod, jak si správně vybrat. Tohle je za nás top!

35 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Cestujte s dětmi! Proč? Protože poznávat a bavit se společně daleko od všech starostí a povinností je zkušenost, na kterou se nezapomíná a společných zážitků z cest není nikdy dost. Ale kam se s nimi vypravit, aby nenastala chvíle nudy? Možností je spousta, ale my jsme pro vás vybrali top sedmičku, kterou jsme se svými potomky už sami vyzkoušeli a… byli nadšeni! Ať už vyberete srdcem, nebo podle možností své peněženky, chybu neuděláte.

1. Starosvětská Anglie překvapuje

Dobrodružství zažijete ve studiích Harryho PotteraDobrodružství zažijete ve studiích Harryho Pottera

Stará dobrá Anglie zdaleka nemusí být nudná. Britové se bavit umějí a pro malé cestovatele mají nabídku atrakcí a zajímavostí naplněnou až po okraj. Věkové rozmezí? Žádné. Vybere si každý.

Na milovníky barevných kostiček čeká Legoland, pro fanoušky čarodějnického učně mají Studia Warner Bros. připravena fascinující expozici věnovanou Harrymu Potterovi a na zvědavé zoology čeká slavná zoologická zahrada přímo v Londýně.

Zlobr Shrek si našel své místo vedle Londýnského oka, odkud je mimochodem skvělý výhled na město, a pro ty, kteří mají pro strach uděláno, je povinností návštěva tajemného muzea London Dungeon. Možnost překonat nejen strach, ale i sama sebe nabídne dětem i rodičům nejvyšší a nejdelší skluzavka světa ArcellorMittal Orbit.

Překvapeni? A to zdaleka není všechno!

Čtení na podobné téma4 důvody, proč vyrazit do Londýna s dětmi: fantastická muzea, doubledeckery a Harry PotterPřečíst

2. Mořský vlk jménem Španělsko 

Čtvrť BarcelonetaČtvrť Barceloneta

Když se řekne Španělsko, vybaví se většině lidí flamenco a býčí zápasy. Že ani jedno není tak úplně pro děti, je jasné, ale čím tedy tahle země malé cestovatele naláká? Je toho spousta! To nejzajímavější má ovšem co do činění s mořem.

Hned na začátek doporučujeme barcelonské Mořské akvárium, kde se na chvíli ocitnete v osmdesát metrů dlouhém tunelu se žraloky. Největší středomořské akvárium má ale na seznamu svých obyvatel třeba i murény nebo měsíční ryby.

Magická je také fontána Font Magica na Španělském náměstí, městská pláž Barceloneta nebo oblíbené dvoupatrové lodě, kterým tady domácky říkají Vlaštovky. Kapku adrenalinu pak zastupuje lanovka na kopec Montjuïc, odkud budete mít Barcelonu jako na dlani.

A protože Španělé byli slavnými mořeplavci, zastavte se na chvíli i u památníku Kryštofa Kolumba.

Čtení na podobné témaBarcelona pro rodiče s dětmi: 5 tipů, co musíte navštívit, vidět a zažítPřečíst

3. Milionová zábava ve Francii

Slavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové RůženkySlavnostní průvod postaviček okolo zámku Šípkové Růženky

Největší zábavní centrum v Evropě na deset? Disneyland! Jednoznačně nejpřitažlivější místo pro děti v celé Evropě, ne-li na světě, má své místo na mapě jen kousek od Paříže už od roku 1992.

U brány vás přivítá Mickey Mouse, objevíte poklad Pirátů z Karibiku a na horskou dráhu vás vyprovodí nejpopulárnější podmořský živočich Nemo. Továrnu na absolutní štěstí už navštívilo 250 milionů lidí. Ještě jste tam nebyli? Chyba!

Opravdoví cestovatelé však vědí, že Disneyland má přímo v Paříži spoustu konkurentů, které dětem vykouzlí úsměv na rtu. Povozíte se na stylových pařížských kolotočích, podíváte se z očí do očí četníkovi ze Saint-Tropez v muzeu voskových figurín a na skok se vypravíte třeba do džungle v druhé nejstarší zoo v Evropě.

Ani plavbou po řece Seině pak rozhodně nic nepokazíte…

Čtení na podobné téma11 důvodů, proč s dětmi do Paříže: francouzská metropole jako centrum nekončící zábavy. Vyzkoušejte!Přečíst

4. Rakousko v královské formě

Centrem Vídně se dodnes prohánějí fiakry Centrem Vídně se dodnes prohánějí fiakry

Jak to vypadalo na opravdovém císařském dvoře? Jak vypadá Vídeň z fiakru taženého koňmi a jak velký je ten pověstný vídeňský řízek? Zjistit to můžete jen na jediném místě a samozřejmě nejlépe s námi.

Ochutnáte sachrův dort, který nikde jinde na světě nebude chutnat stejně, necháte se pošimrat motýlími křídly v domě, který je křehkým motýlům věnovaný, a Vídeň si prohlédnete z úctyhodné výšky – z obřího kola v Prátru!

A kde že je ta nejstarší zoo na světě? Vídeňská zoologická zahrada si své prvenství hýčká, ale na vavřínech neusíná, a tak je zároveň i jediným místem v Evropě, kde uvidíte ohroženou pandu velkou. Opravdu velkým zážitkem, zvlášť pro malé mlsouny, a sladkou tečkou návštěvy je pak čokoládové muzeum.

Málem bychom zapomněli – věděli jste, že Vídeň má své Versailles? Zámek se jmenuje Schönbrunn a vidět jej touží každá princezna. Bez ohledu na věk…

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč s dětmi navštívit Vídeň: čeká tu příjemné objevování, zábava i mlsání Přečíst

5. Nadšené bambini v slunné Itálii

Fotku s Koloseem chce mít každý Fotku s Koloseem chce mít každý

Všechny cesty vedou do Říma… A když do Itálie, tak právě tam. Učebnice dějepisu rázem ožijí v napínavých příbězích, které tohle nádherné město vypráví hostům na potkání.

V každé uličce najdete místo, které stojí za fotku, v každé kavárničce či pizzerii mají dobrotu, která stojí za ochutnání. S vodou umí kouzlit místní pítka i fontány, z nichž nejznámější je Fontána di Trevi, a s ohněm si kdysi zahrávali hrdinní gladiátoři, když vstupovali do nejznámější arény světa – do Kolosea.

Osm tisíc kilometrů. Umíte si to vůbec představit? Tak dlouhé je italské pobřeží a písečných pláží a plážiček je na něm nesčetně. Do Ostie je to z Říma jen kousek, a tak si ani při návštěvě italské metropole nemusíte pohodu spojenou se stavěním hradů z písku, sbíráním mušliček a plaváním v moři odpírat.

A kde nabrat energii na všechnu tu zábavu? Jedině z pravé italské zmrzliny!

Čtení na podobné téma5 důvodů, proč s dětmi vyrazit do Itálie: Všechny cesty vedou do Říma... A na tom něco bude! Přečíst

6. Spojené arabské emiráty jsou vždy víc!

Pouštní safariPouštní safari

Taky u vás všechno musí být „super a nejlepší“, aby to děti lákalo? Řekněte jim o všech těch superrychlých atrakcích a největších mrakodrapech světa, které vyrostly v Dubaji, a než by řekl švec, budete mít jasného favorita na letošní dovolenou.

Země s arabskou kulturou a evropským myšlením nedává cestovatelům moc na výběr. Prostě ji musíte milovat. Vkládá do toho všechny své finance i čas. Staví se ve dne i v noci a bavit se můžete také v podstatě non-stop.

Ostrovy The Palms, pláž Jumeirah Beach, lyžařská sjezdovka v Mall of the Emirates Nic z toho není dílem přírody a přesto, nebo právě proto, jsou z nich děti nadšené stejně jako jejich rodiče. Zábava je totiž na prvním místě.

Spojené arabské emiráty jsou ostatně i domovem adrenalinové jízdy džípy, pouštního safari, zábavního Dubai Parks and Resorts s Lego City areálem a spousty dalších top atrakcí. Vyzkoušejte je!

Čtení na podobné téma5 důvodů, proč s dětmi do Dubaje: na obří vlně zábavy a adrenalinu až do pouště k beduínům!Přečíst

7. Florida = nejdobrodružnější stát v USA

Jedinečná show s mořskými živočichyJedinečná show s mořskými živočichy

Magický svět Harryho Pottera, horské dráhy, o jakých se vám ani nesnilo, tajemství filmových efektů na vlastní oči… Kde? Universal Studios v Orlandu je úchvatné. Bez váhání. Pro malé i velké.

Nad klasikou, jakou je E.T. mimozemšťan, zaplesá sci-fi srdce maminek a tatínků, v Příčné ulici se bude tajit dech všem malým milovníkům čarodějnického učně, ale všichni bez rozdílu nebudou chtít svět filmové fikce opouštět.

V národním parku Everglades kouknete na zoubek aligátorům, v Kennedyho vesmírném centru si prohlédnete hvězdné koráby NASA, v Seaquariu budete svědky parádní show s delfíny a na Cocoa Beach, jedné z nejkrásnějších pláží na Floridě, nachytáte bronz.

Američané ale nic jiného než zlatou neberou, a tak i oni udělají všechno proto, abyste u nich byli maximálně spokojeni.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-7-zemi-kam-se-vypravit-s-detmi/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024