L´Aquarium de Barcelona: řadí se mezi jedno z největších akvárií v Evropě

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 36332x

Odvážnější jedinci se mohou setkat tváří v tvář se žraloky při potápění v Oceanáriu. Ti ostatní se mohou alespoň podívat, jak se tihle velikáni krmí.

28 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Jedním z největších lákadel Barcelony je mořské akvárium L´Aquarium de Barcelona na Moll d´Espanya, poblíž sochy Kolumba. Není to totiž obyčejné akvárium! Řadí se mezi největší akvária v Evropě a uvidíte tady všemožné ryby, tropické korály, různá podmořská prostředí i obří rejnoky. Vyzkoušet si můžete také potápění, a to rovnou se žraloky!

Těšit se můžete na několik desítek akvárií, které vám představí podmořský středozemní svět. Jednotlivé nádrže jsou stylizované do podmořských jeskyní, které stimulují příliv a odliv, tropické korály, oceány či odlišná podmořská prostředí.

Procházka pod vodou a nádrže

Barcelonské akvárium je zážitek pro malé i velkéBarcelonské akvárium je zážitek pro malé i velké

Často jste snili o tom, že byste chtěli vidět podmořský svět zblízka a být jeho součástí? Potápění takové možnosti zprostředkuje, ale věhlasné akvárium nabízí procházku suchou nohou pod vodou. Ve skleněném osmdesátimetrovém podvodním tunelu, který je součástí Oceanária, vám nad hlavou proplují různí podmořští živočichové.

Velkolepé Oceanárium má v průměru 36 metrů, je naplněno přibližně 4 miliony litrů vody a dno dosahuje 5 metrů pod hladinou. Domov v Oceanáriu našli cejni, murény, měsíčníci či rejnoci. Skutečnými hvězdami se však stali dva velikáni – žralok písečný a žralok dlouhoploutvý. 

Přehlídku a podrobné seznámení se středomořským podmořským životem nabízí 14 velkých akváriových nádrží se slanou vodou. Obrovské nádrže jsou vysoké téměř jako celá místnost. Každá z nich je odlišná a láká na jedinečné druhy mořských živočichů a rostlin ze všech světových moří. Mezi nádržemi najdete také dvě chráněné pobřežní oblasti.

Potopená loď s amforami znázorňující ukázku pracovní metody podvodní archeologie tvoří zajímavý prvek této části prohlídky. Z akvária vedou schody nahoru do rotundy, kde je uspořádána výstava s časovou osou, doplněná informačními obrazovými tabulemi a videopříspěvky. 

Krmení „dravé zvěře“ a potápění se žraloky

V akváriu probíhá také potápění se žralokyV akváriu probíhá také potápění se žraloky

Po dohodě můžete obdivovat krmení žraloků přímo z ruky potápěčů kousek od vás. Chobotnice či tučné ryby v mžiku schramstnou přímo před vašima očima. Co rádi baští tučňáci vám ukáží v průběhu celého týdne dvakrát za den v sále Planeta Aqua. Dopolední krmení probíhá ve všední den od 13:00 do 13:30 hodin (o víkendu od 13:30 do 14:00 hodin).

Odpoledne si tučňáci pochutnávají před zraky návštěvníků od 17:00 hodin. Obědvající rejnoky uvidíte ve všední den od 13:30 do 14:00 hodin. Buďte ostražití, během krmení rejnoci často rádi stříkají kolem sebe. Časy jednotlivých krmení se mohou měnit dle individuálních potřeb zvířat, proto sledujte rozpisy.

Ti odvážnější mohou vyzkoušet i samotné potápění se žraloky. Na jeden den se snadno stanete potápěčem v Oceanáriu a kromě pestré škály nabídky ryb, budete mít tu čest setkat se tváří v tvář se žraloky.  

Čtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučení

Doprovodné programy v akváriu

Pro děti je nachystaný naučně zábavný programPro děti je nachystaný naučně zábavný program

Největší akvárium nabízí nejen spoustu zábavy, ale také vzdělávací programy mořského centra. Prohlídku podvodního tunelu dětem zpestří vychovatel akvária, který je zábavnou formou seznámí s podmořským životem.

Divadelní představení plné podmořské tématiky je zaměřeno hlavně na malé návštěvníky. Školní děti a studenti si mohou také za poplatek vyzkoušet na vlastní kůži různé pokusy v rámci experimentální dílny. Místní děti si rády oslavují své narozeniny přímo v akváriu! V podmořském světě bude pro ně a jejich kamarády za poplatek připravena tříhodinová narozeninová párty.

Kdy a za kolik do akvária?

Dveře krás podmořského světa se otevírají každý den od půl 10 dopoledne. Od pondělí do pátku je otevřeno do 21:00 hodin a o víkendu a svátcích do 21:30 hodin. Během července a srpna se můžete v akváriu zdržet až do 23:00 hodin. 

Vstupné pro dospělého je 20 euro, pro děti od 5 do 15 let 15 euro (2015) a pro děti od 3 do 4 let za 7 euro. Slevu uplatní také senioři nad 65 let, za návštěvu akvária zaplatí 18 euro. Poslední návštěva je možná jednu hodinu před zavírací dobou. 

Po akváriu rovnou do kina či na ponorku

Uvidíte i různé druhy ryb a korálůUvidíte i různé druhy ryb a korálů

Pokud si budete chtít z vodního světa oddychnout u filmu, nemusíte chodit daleko. Vedle akvária v mohutné budově Maremagnum z tmavého skla, kovu a betonu se nachází vyhlášené Kinocentrum. Návštěvník si vychutná tři kinosály s vysokou kvalitou promítání a Imax–kino

Kousek od severního konce staré přístavní nádrže narazíte na kopii dřevěné ponorky Ictíneo II. Původní ponorku zkonstruoval Narcís Monturiol, který absolvoval 54 podvodních plaveb v hloubce až 20 metrů. První spuštění pod vodu originálu Ictinea II nastalo v roce 1859. Kopie slavné ponorky vznikla v roce 1993 pro životopisný film o jeho tvůrci nesoucí název Monturiol, Senyor del Mar. 

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. července

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejvetsi-akvarium-na-svete/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024