5 tipů, proč a kam vyrazit na podzim: Evropa bez otazníků, exotika v nejlepší kondici

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 7. 2023 • Přečteno 3183x

Podzimní cestvání skýtá mnohé výhody. Načerpejte energii v některé z námi doporučených destinací a objevte krásu podzimu v Evropě i za oceánem.

Vyberte si z našich zájezdů do PeruZobrazit zájezdy

Podzimní dovolená je ideálním časem k prozkoumání fascinujících destinací v Evropě i v exotických končinách a my vám řekneme proč. Nechcete-li se řídit jen tradičními cestovními trasami, přinášíme vám seznam tipů na neobvyklá a zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Připravte se na dobrodružství a objevte to nejlepší z podzimních destinací.

1. Krása podzimní krajiny

Podzim je obdobím, kdy příroda nabízí úchvatné barevné palety. Stromy se převlékají do odstínů zlaté, oranžové a červené a celá krajina působí nádherně. Cestování na podzim vám umožní prozkoumat a fotograficky zachytit tuto překrásnou atmosféru.

2. Nižší turistický ruch

Na podzim je obvykle nižší turistický ruch než v létě či na jaře. To znamená, že se můžete vyhnout davům turistů a lépe si užít své cestování. Můžete si prohlédnout atrakce, památky a přírodní krásy bez velkého shonu všudypřítomných davů.

3. Mírnější počasí

Podzimní počasí často nabízí příjemné teploty, které jsou vhodné pro procházky a turistické aktivity. Není tak horko jako v létě, ale ani není ještě tak chladno jako v zimě. Mírné počasí vám umožní pohodlně prozkoumávat pěší zóny ve městech i pěší stezky na úpatí hor. 

4. Festivaly a události

Podzim je také sezónou mnoha festivalů a událostí po celém světě. Můžete si užít festivaly sklizně, květinové festivaly, gastronomické festivaly, umělecké přehlídky a mnoho dalších akcí. To vám poskytne jedinečnou možnost poznat místní kulturu a tradice.

5. Výhodnější ceny a ubytování

Na podzim často platí nižší sezónní ceny jak pro letenky, tak pro ubytování, zároveň ale mírně klesají i ceny potravin, suvenýrů a dalších produktů v destinacích. Můžete tedy díky snižující se poptávce dostat zajímavější nabídky, ušetřit peníze a užít si svou cestu naplno. 

Za zážitky a novým poznáním

Evropské destinace slibují mírné teploty a méně turistůEvropské destinace slibují mírné teploty a méně turistů

Vydejte se do oblíbených stálic na poli cestovního ruchu, ale i do neobvyklých destinací v Evropě i v exotických končinách, a objevte jejich fascinující kulturu, bohatou historii a přírodní krásy. Každá z těchto destinací nabízí své unikátní zážitky, které vás nadchnou a zanechají nezapomenutelné vzpomínky.

Připravte si svůj cestovní plán už teď a vydejte se na dobrodružství, které vám zaručeně rozšíří obzory. Nezapomínejte, že cestování prodlužuje život a lidé, kteří cestují několikrát do roka, jsou šťastnější než ti, kteří dovolenkování ve světě moc nedají. 

Kam v Evropě?

Čtení: Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Černé Hory – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Bosny a Hercegoviny - srovnání a doporučení

Slunné Španělsko

Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife

Španělsko je země plná rozmanitosti nabízející jak krásné pláže, tak i bohatou kulturu a historii. Pokud hledáte podzimní dovolenou, kde ještě můžete nachytat energii ze slunečních paprsků, navštivte ostrovy Gran Canaria a Tenerife. Vychutnejte si teplé počasí a prozkoumejte přírodní krásy Kanárských ostrovů.

Chci jet!

Umělecká Itálie

Jedinečná konzistence mozzarelly Jedinečná konzistence mozzarelly

Itálie je synonymem pro historická města, bohatou kulturu a fantastickou kuchyni. Navštivte hlavní město a procházejte se po stopách antických Římanů. Nevynechejte ani Florencii, kolébku renesance, a objevujte její slavná umělecká díla. Užijte si kulinářské speciality tak typické pro Itálii, jako je pravá pizza mozzarella a těstoviny.

Chci jet!

Kulturní Řecko

Úchvatná Akropole v AthénáchÚchvatná Akropole v Athénách

Řecko je země bohatá na historii a jedinečnou kulturu. Athény, hlavní město Řecka, jsou domovem slavné Akropole s Parthenónem, která je jednou z nejznámějších antických památek na světě. Prozkoumejte historické uličky a ochutnejte tradiční řeckou kuchyni, která je plná čerstvých mořských plodů a olivového oleje.

Chci jet!

Tradiční Anglie

Tower BridgeTower Bridge

Anglie je země kultury, historie a úchvatných památek. Navštivte Londýn, kosmopolitní metropoli, a prozkoumejte slavné atrakce, jako je Buckinghamský palác, Tower Bridge a British Museum. Nezapomeňte ochutnat tradiční anglické čaje nebo si udělat piknik v Hyde Parku.

Chci jet!

Příjemné Portugalsko

Porto plné skvělého vínaPorto plné skvělého vína

Portugalsko je země s nádherným pobřežím, historickými městy a bohatou kulturou. Navštivte Porto, druhé největší město země, známé svými vinařskými sklepy a malebným historickým centrem. Procházejte se po kouzelných uličkách Lisabonu a ochutnejte tradiční portugalské dobroty, jakým je koláček pastel de nata.

Chci jet!

Autentické Turecko

Okouzlující turecká kuchyněOkouzlující turecká kuchyně

Turecko je země spojující Evropu a Asii plná kontrastů a bohaté historie. Istanbul, jediné město na světě ležící na dvou kontinentech, nabízí nespočet památek, tržišť a exotických zážitků. Procházejte se po tradičních bazarech, navštivte Modrou mešitu a ochutnejte autentickou tureckou kuchyni.

Chci jet!

Sladká Francie

Paříž má spoustu svých nej... Objevte je!Paříž má spoustu svých nej... Objevte je!

Francie je země lásky, elegance a umění. Paříž, hlavní město Francie, je pak synonymem pro romantiku a ikonické památky, jako jsou Eiffelova věž, Louvre a katedrála Notre-Dame. Procházejte se po krásných pařížských bulvárech, ochutnávejte francouzské sýry a vína a užívejte si neuvěřitelnou atmosféru tohoto města.

Chci jet!

Překvapivá Gruzie

Starobylé centrum Tbilisi MetekhiStarobylé centrum Tbilisi Metekhi

Gruzie je země na pomezí Evropy a Asie plná úchvatných hor, historických památek a pohostinných lidí. Navštivte starobylé město Tbilisi, kochejte se atmosférou úzkých uliček a relaxujte v tradičních lázních. Prozkoumejte horské oblasti Svanetie a Kazbegi a nezapomeňte si vychutnat gruzínskou kuchyni, která je plná lahodných pokrmů a vína.

Chci jet!

Malebná Černá Hora

Národní park DurmitorNárodní park Durmitor

Černá Hora je cestovateli stále trochu opomíjená země v jihovýchodní Evropě s nádhernými plážemi a působivými horami. Navštivte zdejší Kotorský záliv, který je jedním z nejkrásnějších zálivů na světě, a procházejte se po historickém městě Kotor. Objevte národní parky Durmitor a Lovćen a vychutnejte si úžasné výhledy na okolní krajinu.

Chci jet!

Okouzlující Bosna a Hercegovina

Mostar, historické město v Bosně a HercegoviněMostar, historické město v Bosně a Hercegovině

Bosna a Hercegovina je země plná historických památek a překrásné přírody. Navštivte historické město Mostar s ikonickým Starým mostem a ztraťte se na chvíli v úzkých uličkách Sarajeva. Objevte krásu přírodního parku Una s jeho vodopády a ochutnejte tradiční bosenskou kuchyni, jako je čevapi a baklava.

Chci jet!

Nefalšovaná Amerika

Kosmopolitní New York

Street food v New YorkuStreet food v New Yorku

New York je kosmopolitní metropole plná energie, neuvěřitelných památek a kulturních zážitků. Procházejte se po Times Square, navštivte ikonickou sochu Svobody a prozkoumejte muzea a galerie výtvarného umění. Užijte si také bohatou kulinářskou scénu tohoto města a prozkoumejte zdejší tematické čtvrti, jako jsou Chinatown a Little Italy.

Chci jet!

A co exotické destinace?

Tradiční Peru

Město CuscoMěsto Cusco

Peru je země s bohatou historií a nádhernou přírodou. Navštivte slavné Machu Picchu, ztracené město Inků, a procházejte se po historickém městě Cusco. Objevte krásy jezera Titicaca, jednoho z nejvýše položených jezer na světě, a ochutnejte tradiční peruánskou kuchyni, jako je ceviche a lomo saltado.

Chci jet!

Futuristické SAE

Letecký pohled na Palm JumeirahLetecký pohled na Palm Jumeirah

Dubaj je město budoucnosti plné ohromující architektury, luxusních hotelů a nákupních center. Navštivte nejvyšší budovu na světě, Burj Khalifu, a užijte si výhled z jejího vyhlídkového patra. Vydejte se na slavný umělý ostrov Palm Jumeirah a relaxujte na krásných plážích. Nezapomeňte si také vychutnat vynikající arabskou kuchyni a tradiční čaj.

Chci jet!

Barevná Kostarika

Kostarika má vše, co si představíte pod pojmem exotická dovolenáKostarika má vše, co si představíte pod pojmem exotická dovolená

Kostarika je země s bohatou biodiverzitou a úchvatnou přírodou. Vydejte se do národních parků, jako je Corcovado a Tortuguero, a pozorujte zdejší bohatou faunu a flóru. Užijte si surfování na slavných plážích i procházku po visutých mostech v deštném pralese a ochutnejte čerstvou tropickou kuchyni.

Chci jet!

Energetické Mexiko

Magické ruiny v TulumuMagické ruiny v Tulumu

Mexiko je zemí s bohatou historií a kulturou. Navštivte mayské památky, jako je Chichén Itzá a Tulum, a procházejte se po historických čtvrtích města Mexico City. Užijte si slunečné pláže na pobřeží Karibského moře a ochutnejte tradiční mexické jídlo, jako je tacos a guacamole.

Chci jet!

Zenové Bali

Tržnice v UbuduTržnice v Ubudu

Bali je indonéský ostrov exotických pláží, rýžových teras a spirituální atmosféry. Projeďte se na kole mezi rýžovými poli v Ubudu, navštivte chrámy a duchovní centra a užijte si relaxaci na slunných plážích. Nezapomeňte ochutnat tradiční balijskou kuchyni a vychutnat si místní masáže.

Chci jet!

Tajemná Kolumbie

EmpanadasEmpanadas

Kolumbie je zemí plnou rozmanitosti, od koloniálních měst po nádherné pláže. Navštivte historické město Cartagena s jeho malebnými uličkami a opevněním. Procházejte se po kávových plantážích v oblasti Zona Cafetera a objevujte národní parky. Užijte si také pestrou kulinářskou scénu, včetně arepas a plněných empanadas.

Chci jet!

Odpočinková Dominikána

Veřejná pláž v Punta CanaVeřejná pláž v Punta Cana

Dominikánská republika je karibskou destinací s kýčovitě bílými plážemi a tyrkysově modrým mořem. Navštivte slavné letovisko Punta Cana, kde si můžete užít vodní aktivity a relaxovat na plážích. Prozkoumejte historické město Santo Domingo s jeho koloniální architekturou a ochutnejte místní rum.

Chci jet!

Snový Ekvádor

GalapágyGalapágy

Ekvádor je země s úchvatnou přírodou, která zahrnuje sopky, deštné lesy a slavné Galapágy. Obdivujte Cotopaxi, nejvyšší aktivní sopku v Ekvádoru, a procházejte se po malebných plážích Galapážských ostrovů. Nezapomeňte ochutnat tradiční ekvádorské jídlo, jako je ceviche a llapingachos.

Chci jet!

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Peru

Žasněte nad krásou Peru

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Peru

Zájezdy do Peru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. října

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Portugalska

Zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Černá Hora

Sólo pro Černou Horu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Černé Hory

Zájezdy do Černé Hory

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. června

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina naživo

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bosny a Hercegoviny

Zájezdy do Bosny a Hercegoviny

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-tipu-proc-jak-a-kam-vyrazit-na-podzim/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024