Iglesia y Convento de San Francisco: unikátní památka z 18. století

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 3. 2018 • Přečteno 2304x

Kostel a klášter Iglesia y Convento de San Francisco byl postaven v roce 1823 jako františkánský klášter.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Koloniální městečko Trinidad založené již v roce 1514 zažilo svůj velký rozmach až v polovině 18. století, kdy se díky produkci cukru stalo jedním z nejdůležitějších měst regionu. A právě díky tomu dnes nabízí unikátní památky pocházející právě z tohoto období. Příkladem je starý kostel a klášter Iglesia y Convento de San Francisco, který se nachází na východ od hlavního náměstí Plaza Mayor.

Z kláštera muzeum boje proti banditům

Byl postaven v roce 1823Byl postaven v roce 1823

Kostel a klášter Iglesia y Convento de San Francisco byl postaven v roce 1823 jako františkánský klášter a stejně jako v minulosti i dnes je jednou z nejvýraznějších budov celého Trinidadu. Od roku 1886 zde místo kláštera sídlí Národní muzeum boje proti banditům, ve španělském originále Museo Nacional de la Lucha Contra Bandidos, věnované zdejšímu zápasu s porevolučním banditismem.

A tak na místě, v minulosti vyhrazeném pro rozjímání františkánů, dnes stojí opancéřované lodě, prostřílené náklaďáky, a dokonce i trup amerického špionážního letadla U-2, které bylo sestřeleno nad Kubou.

V nekonečných sálech bývalého františkánského kláštera pak najdete sbírku nejrůznějších výstřižků, zažloutlých fotografií, map, zbraní a dalších předmětů spojených s bojem proti kontrarevolucionářům, kteří v letech 1960 až 1965 ilegálně působili v pohoří Sierra Escambray.

Zvonice, která se stala symbolem celého města

ZvoniceZvonice

Pastelově žlutá zvonice někdejšího konventu svatého Františka z Asisi je pravděpodobně nejsnáze rozeznatelnou budovou v celém Trinidadu a už kvůli ní má návštěva muzea smysl. Na zvonici je možné za drobný poplatek (1 CUC) vystoupat, odkud se vám naskytne úžasný výhled na pestrobarevný Trinidad i na známé pohoří Sierra Escambray. Místní zvonice se stala symbolem celého města, mimo jiné ji naleznete i na kubánské minci 25 centavos.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/iglesia-y-convento-de-san-francisco/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024