Náměstí Plaza Mayor: dominanta Trinidadu

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 3. 2018 • Přečteno 2224x

Střed náměstí tvoří vyvýšený parčík rozdělený do několika oplocených zelených ploch s vysokými palmami a starými lavičkami.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Městečko Trinidad patří k největším pokladům koloniální Kuby, které si dodnes zachovává svůj charakteristický koloniální ráz s překrásnou kombinací architektury z poloviny 19. století, díky které bylo v roce 1988 zapsané i na Seznam světového dědictví UNESCO. Jeho dominantou je pozoruhodně poklidné náměstí Plaza Mayor, které tak trochu působí dojmem, jako by se zde zastavil čas.

V Trinidadu vedou všechny cesty na Plaza Mayor

Všechny cesty vedou na náměstíVšechny cesty vedou na náměstí

Srdcem města je malebné náměstí Plaza Mayor plné zeleně, lákavých kaváren a restaurací, ale především dlážděných úzkých ulic s velkolepými koloniálními budovami se zamřížovanými okny a útulnými verandami. Náměstí samotné nabízí hezkou podívanou na množství zachovalých koloniálních domů z 18. a 19. století, ve kterých dnes sídlí muzea, galerie a kavárny.

Střed náměstí tvoří vyvýšený parčík rozdělený do několika oplocených zelených ploch s vysokými palmami a starými lavičkami.

Muzea na Plaza Mayor

Nachází se zde několik muzeíNachází se zde několik muzeí

Za návštěvu jistě stojí i některé z muzeí, kterých je zde opravdu mnoho, a je z čeho si vybírat. Záleží pouze na vašem vkusu a časových možnostech. Nalevo od poměrně skromného kostela Iglesia de la Santísima Trinidad najdete Museo Romántico, jehož sbírky obsahují nábytek, porcelán a pozůstatky z nejbohatějšího období regionu, které vás zavedou zpátky do 19. století a umožní vám nahlédnout na luxusní život tehdejších cukrových baronů.

Další ukázkou bohatství města této doby je muzeum architektury Museo de Arquitectura Trinitaria, které se nachází na jihovýchodní straně Plaza Mayor.

Podivnou směs vycpaných zvířat a kosterních pozůstatků indiánů, otroků a nástrojů, které sloužily k jejich trestání, můžete zhlédnout v muzeu archeologie Museo de Arqueología Guamuhaya, které leží na severozápadní straně náměstí.
Dalším zajímavým místem je velkolepé sídlo Museo Histórico Municipal s luxusními dekoracemi, jemným porcelánem, křišťálem a vyšívanými krajkami.

Pokud máte rádi umění, můžete si prohlédnout kvalitní výtvory místních umělců v galerii Galería de Arte.

Nejkrásnější výhled na pestrobarevný Trinidad

Nedaleko náměstí se nachází muzeum revolučního hnutíNedaleko náměstí se nachází muzeum revolučního hnutí

Kousek od náměstí najdete klášter svatého Františka z Asisi neboli Covento San Francisco de Asís, v jehož útrobách dnes sídlí Muzeum revolučního hnutí s vysokou dřevěnou zvonicí, odkud se vám naskytne úžasný výhled na pestrobarevný Trinidad i na známé pohoří Sierra Escambray.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-plaza-mayor/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024