Jezero Wanaka: nabízí sportovní i kulturní vyžití po celý rok

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 11. 2019 • Přečteno 1755x

Vzhledem k tradičnímu střídání ročních období můžete zavítat k jezeru a jeho okolí v podstatě kdykoli a vždy budete mít co dělat.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Čtyřicet pět kilometrů dlouhé jezero rozprostírající se na ploše přes sto devadesát tři metrů čtverečních je perfektním místem pro jachtaře i kajakáře.

Na své si ale přijdou i cyklisté, milovníci horské turistiky i dobrého jídla a pití. Objevte krásu ledovcového regionu na Jižním ostrově Nového Zélandu. 

Takový menší Queenstown

Menší a pohodlnější oproti QueenstownuMenší a pohodlnější oproti Queenstownu

S ohromujícím panoramatem Jižních Alp nabízí jezero Wanaka s přilehlým městem podobné sportovní vyžití jako proslulý Queenstown. Jen je menší a o to pohodovější.

Stejně jako v Queenstownu i tady se můžete v létě vydat na túru do hor, vyjet si na horském kole nebo si zaplachtit, v zimě si nenechte ujít prvotřídní lyžařský zážitek. 

Národní park Mount Aspiring

Protáhněte si nohy a nakrmte svou duši v krásné divočině s pralesy a neopakovatelnými výhledy na vysokohorské štíty. V národním parku Mount Aspiring, který je součástí dědictví UNESCO, najdete nepřeberné množství stezek a turistických tras.

Můžete se vydat z jednoho údolí do druhého přes úchvatné horské průsmyky na vícedenní túru nebo kratšími procházkami třeba směrem k jezeru Sylvan nebo známým křišťálově čistým jezírkům Blue Pools. 

Kdy přijet?

Vyžití tady je po celý rokVyžití tady je po celý rok

Vzhledem k tradičnímu střídání ročních období můžete zavítat k jezeru a jeho okolí v podstatě kdykoli a vždy budete mít co dělat. Léta jsou horká a suchá, zimy mrazivé. Zkrátka, jak to známe z domova. Jaro a podzim oplývají příjemnými teplotami, a hlavně nádhernými barvami stromů a keřů, které vybízejí k fotografování. 

Pokud si chcete odpočinout po sportovních aktivitách a vyžít se i po kulturní stránce, ve městě Wanaka máte skvělou příležitost. Můžete jen tak bloumat příjemnými ulicemi plnými malých krámků, nechat se inspirovat v místních galeriích a zajít si na něco dobrého na zub do jedné z mnoha kaváren a restaurací.

Nenechte si ujít návštěvu lokálního pivovaru nebo ochutnávku v jednom z cenami ověnčených vinařství. Wanaka je také centrem světoznámých akcí, od mezinárodních triatlonů po umělecké festivaly, jako je třeba proslulý Rhythm & Alps.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jezero-wanaka/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024