Christchurch: město nových začátků

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2020 • Přečteno 2031x

Christchurch je město plné objevů, nové budovy se skvěle hodí k chráněným památkám.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Christchurch je největší město na Jižním ostrově Nového Zélandu a hlavní město regionu Canterbury. S čtyřmi sty tisíci obyvateli se jedná o třetí nejlidnatější město za Aucklandem a Wellingtonem. Centrem města protéká řeka Avon.

Novozélandský Oxford

Christ Church v OxforduChrist Church v Oxfordu

Maoři do Christchurch dorazili ve třináctém století. Městem se Christchurch oficálně stal v půlce devatenáctého století. To z něj dělá nejstarší město na ostrovech. Město je pojmenované po Christ Church v Oxfordu. 

Ekonomika Christchurch je založená na zemědělství. Brzké založení místní vysoké školy University of Canterbury ale také umožnilo vznik množství podniků založených na technologiích. Christchurch je jednou z pěti bran pro objevování Antarktidy, hostí tak antarktické stanice z mnoha zemí. 

Ničivé zemětřesení

Město zasáhla ničivá zemětřeseníMěsto zasáhla ničivá zemětřesení

Město utrpělo sérii ničivých zemětřesení v období mezi zářím 2010 a lednem 2012, nejvíce se město otřáslo v únoru 2011, zemřelo při něm sto osmdesát pět lidí a tisíce budov ve městě se zřítilo nebo utrpělo škodu. V roce 2013 muselo město zdemolovat na patnáct set budov, což vedlo k následné obnově a přestavbě. 

Unikátní destinace

Je to město objevůJe to město objevů

Christchurch je unikátní destinace, kombinuje urbanistickou regeneraci a inovaci s památkami a vzrušující kulturní aktivitou.

Christchurch je město plné objevů, nové budovy se skvěle hodí k chráněným památkám. Neustále se vyvíjí a nabízí místním i turistům skvělé vyžití. Můžete očekávat pouliční umění i inovativní alternativní projekty. Lokální restaurace jsou vyhlášené a většina kaváren nabízí příjemné posezení na venkovních zahrádkách.

Kvůli ničivým zemětřesením a následné přestavbě je Christchurch označovaný za nejnovější město na světě. Spoustu věcí tu mohli udělat znovu a lépe. To se projevuje třeba množstvím parků a zeleně ve městě obecně.  

Nové začátky

Město vás nadchne svou architekturouMěsto vás nadchne svou architekturou

Centrum města vás nadchne nejmodernější architekturou perfektně snoubenou s nejstaršími budovami na Novém Zélandu. Řeka Avon protíná město a tvaruje tak přirozeně okolní krajinu. Christchurch je základnou pro cesty po Jižním ostrově, mořské břehy, ohromující Jižní Alpy ani známé planiny Canterbury nejsou daleko.

Celý region Canterbury, ve kterém se Christchurch nachází, nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky při cestovaní okouzlující krajinou a pitoreskními městečky. Najdete tu zkrátka to nejlepší, co Nový Zéland nabízí, od termálních pramenů po pozorování divokých zvířat.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/christchurch/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024