Juliin dům: nejslavnější balkón všech dob

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 52691x

Juliin balkón je místem, kde vyznával Romeo lásku Julii.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Pakliže toužíte po štěstí, máte si pohladit pravé ňadro Julie, přesněji řečeno její bronzové sochy? Nachází se pod balkónem. Kdo ví, třeba vám přinese nejen štěstí, ale i věčnou lásku.

Veronu zná téměř každý, a to díky asi nejslavnější Shakespearově tragédii Romeo a Julie. Děj dramatu se odehrává právě v italské Veroně, kde se do sebe zamilují potomci dvou znesvářených rodů, Monteků a Kapuletů. Navštivte slavný balkón, který si zahrál i v několika filmech, a zavzpomínejte na nenaplněnou lásku dvou mladičkých milenců.

V uličce Via Cappelo v čísle 23 se nachází asi nejnavštěvovanější památka Verony, Juliin dům, italsky Casa di Giulietta, byl postaven ve 14. století. Slavný anglický dramatik, který na tomto místě nejspíš nikdy nebyl, umístil jednu z nejznámějších scén hry právě sem. Julie, dcera Kapuletů, stojí na balkóně domu a Romeo, syn Monteků, jí pod balkónem vyznává lásku. 

Jestli se skutečně jedná o dům Kapuletových, zatím nikdo nepotvrdil. Badatelé se ale domnívají, že ve Veroně žila rodina Cappelo, od níž mohl Shakespeare jméno odvodit. Před domem na malém prostranství naleznete bronzovou sochu Julie.

Milostné vzkazy

Turisté, kteří sem denně přicházejí ve velkém počtu, mají ve zvyku na zeď pod balkónem lepit své milostné vzkazy. Pravdou je, že spousta papírů, žvýkaček a nápisů místo hyzdí, proto se radní Verony dohodli, že ničení Juliina domu zakážou.

Pokud nechcete dostat pokutu, ale přesto toužíte zanechat na místě milostný vzkaz, využijte speciálních panelů, které sem byly nedávno umístěny. Anebo? Pošlete dopis.

Zajímavostí je, že ve Veroně existuje tzv. Juliin klub, italsky Club di Giulietta. Jde o sdružení dobrovolníků, kteří odpovídají na dopisy, které lidé z celého světa adresují Julii. Každoročně přichází více než 5 000 dopisů, zejména od amerických teenagerek. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 24. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/juliin-balkon/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024