Verona: město, jež vypráví příběh lásky Romea a Julie

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 40799x

Verona, město Romea a Julie, se může pochlubit mnoha turistickými zajímavostmi.

Vyberte si z našich 23 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Verona je nádherné město, které se může pochlubit mnoha turistickými zajímavostmi. Na Benátsku ji v tomto ohledu předčí snad samotné Benátky. Na rozdíl od Benátek však není až tolik zahlcena turisty.

Pamětihodnosti ve Veroně

Projdete-li jižní veronskou bránou Porta Nuova, dostanete se na dlouhou třídu Corso Porta Nuova, po které dorazíte až na náměstí Piazza Bra. Tam stojí zdejší nejvýznamnější památka – Aréna, do které se dříve vměstnalo až 30 tisíc návštěvníků, kteří horlivě sledovali gladiátorské zápasy, ale i veřejné popravy, býčí zápasy i divadelní a operní představení.

Tato pamětihodnost z růžového mramoru je významná tím, že je třetím nejvyšším římským amfiteátrem. Na ulici Via Cappello (pojmenovaná podle rodiny, jejíž jméno Shakespeare změnil na Capulety) se nachází Casa di Giulietta (Juliin dům) s pověstným Juliiným balkonem ze 14. století, který je stále pěkně zachovalý.

Za návštěvu ve Veroně stojí i úžasný kostel z červených cihel San Fermo. Opravdu živým srdcem města zůstalo náměstí Piazza Delle Erbe, které je obklopeno nejkrásnějšími veronskými budovami, měšťanskými domy z 13.­–17. století. Pro návštěvu mnoha veronských kostelů můžete využít výhodnou společnou vstupenku. Castel Vecchio je pevnost ze 14. století, ve které se dnes nachází muzeum s krásnými obrazy, freskami a středověkými artefakty.

Co Verona ještě nabízí?

Verona je levnější než Benátky, takže se zde najíte za slušné peníze. Ve zdejších barech si můžete vychutnat  sklenku dobrého vína. Benátsko je totiž proslulé největším množstvím odrůdových vín v celé Itálii.

Pokud toužíte po bujarém nočním životě, Verona se vám bude líbit, nabízí spoustu možností večerního vyžití, včetně divadelních představení a koncertů vážné hudby. Nejpůsobivějším zážitkem pro vás jistě bude návštěva operního představení přímo v samotné Aréně.

Projděte se ulicemi Verony a myslete na to, že zde se možná stal příběh tragické lásky Romea a Julie. Na turisty tady čeká Juliin balkón. Dýchne na vás úžasná atmosféra jednoho z nejkrásnějších italských měst.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 23 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/verona/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024