Laghi di Fusine: jezera s ledovcovým původem a nádhernou barvou vody

Lucie Piklová Lucie Piklová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 11. 2018 • Přečteno 14335x

Obě dvě jezera lákají k příjemným, nenáročným procházkám.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na březích jezera bylo natočeno několik scén z italského thrilleru La ragazza del lago (Dívka u jezera) od režiséra Andrea Molaioliho z r. 2007?

Dvě krásná jezera Laghi di Fusine pod severní stěnou hory Mangart (2 677 m) a jejich okolí přitahují mnoho turistů a milovníků hor. Vypravit se za nimi musíte do Itálie do Julských Alp blízko hranic se Slovinskem a Rakouskem.

Několik pojmenování...

Jezera Laghi di Fusine, která se nachází v blízkosti obce Fusine in Valromana, jsou ledovcového původu. Horní jezero (929 m n. m.) má plochu 9 ha a maximální hloubku 10 m, zatímco dolní (924 m n. m.) je 13,5 ha velké s maximální hloubkou 25 m.

Dolní jezeroDolní jezero

Díky jejich poloze na trojmezí mezi Itálií, Rakouskem a Slovinskem se můžete setkat i s pojmenováním Weissenfelser Seen či Belopeški, Mangartški, Klanški nebo Fužinski jezeri. Německý název je odvozen od nedalekého hradu Weissenfels.

Vzhůru na pohodovou procházku

Všimněte si nádherné barvy vodyVšimněte si nádherné barvy vody

Obě dvě jezera – horní  i dolní – lákají k příjemným, nenáročným procházkám. Obejít jezera vám nezabere více jak hodinku času. Kochat se při tom můžete impozantními štíty hor a též průzračně čistou vodou s rybami.

Oblast jezer byla díky tomu vyhlášena přírodní rezervací. Díky krasovému podloží a slunečním paprskům tu hladina jezer hraje snad všemi odstíny modré a zelené a spolu se zrcadlícími se v ní okolními lesy a horami vás stoprocentně zláká k fotografování.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

A čím si zpestřit návštěvu jezer?

Horní jezeroHorní jezero

Co byste řekli například troše romantiky při malé projížďce na lodičce? U dolního jezera najdete půjčovnu loděk a můžete se tak vydat prozkoumat i nejvzdálenější místa jezera. A návštěvu jezer můžete zakončit třeba chutným piknikem na jejich břehu.

Lucie Piklová

Lucie PiklováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Cestujte s nadšením. I tady platí, že s úsměvem jde všechno líp!

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/laghi-di-fusine/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024