Museo Memorial del Ernesto Che Guevara: památník revolucionáře

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 4. 2018 • Přečteno 3180x

Původně argentinský lékař Ernesto Che Guevara se proslavil tím, že v roce 1956 pomohl Fidelu Castrovi svrhnout tamní diktaturu.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Kubánská Santa Clara byla, je a bude vždy spojena se jménem el comandante Che Guevary. Není tedy žádným překvapením, že právě zde se nachází památník, mauzoleum a muzeum věnované tomuto nesmrtelnému revolucionáři, který dodnes inspiruje idealisty celého světa.

Legendární Ernesto Che Guevara

Legendární Che GuevaraLegendární Che Guevara

Původně argentinský lékař Ernesto Che Guevara se proslavil tím, že v roce 1956 pomohl Fidelu Castrovi svrhnout tamní diktaturu. Po vítězství revoluce zastával na Kubě významné státní funkce a také podporoval povstalecké partyzány v Bolívii a Kongu, což se mu nakonec stalo osudným.

Che pod Andami strávil strastiplných jedenáct měsíců, kdy bojoval proti přesile bez zásob a bez podpory místních obyvatel. Jeho skupina partyzánů byla 8. října 1967 zadržena a poraněný Che byl o den později ve svých 39 letech popraven.

V červenci roku 1997 byly jeho ostatky na příkaz samotného Fidela Castra vyzdviženy a převezeny z tajného masového hrobu na Kubu, kde byl později pohřben v mauzoleu pod jeho památníkem v Santa Claře. V témže roce zde Fidel Castro osobně zapálil věčný plamen, který zde hoří dodnes.

Památník, mauzoleum a muzeum věnované Ernestu Che Guevarovi

PamátníkPamátník

Památník věnovaný Ernestu Che Guevarovi naleznete na kraji města jen kousek od sjezdu z dálnice. Rozhodně jej nemůžete přehlédnout. Obří bronzová socha El Che, která byla vztyčena v roce 1987 k 20letému výročí jeho zavraždění v Bolívii, střeží rozhlehlé náměstí, kde působí opravdu mocným dojmem.

V zadní části památníku se nachází vstup do úctyhodného mauzolea, kde se nachází 38 kamenných výklenků připomínajících i další příslušníky guerilly, kteří padli během neúspěšné bolívijské revoluce. Součástí je také muzeum, které vás seznámí s životem hrdiny kubánské revoluce, který je i po své smrti milován a ctěn. Naleznete zde nejucelenější sbírku fotografií, dokumentů a osobních předmětů revolucionáře. Vstupné je zdarma.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/museo-memorial-del-ernesto-che-guevara/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024