Náměstí Parque Vidal: srdce historického města Santa Clary

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 4. 2018 • Přečteno 1859x

Hlavní náměstí Parque Vidal se rozkládá v centru města, kde si rádi odpočinou nejen místní, ale i turisté.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

V samotném srdci historického centra Santa Clary naleznete jednu z nejoblíbenějších atrakcí města, rozlehlé náměstí Parque Vidal, obklopené impozantními koloniálními a neoklasicistními budovami, známé také jako divadlo pod širým nebem.

Park, v němž potkáte mecenášku

Busta Alberta ChaaBusta Alberta Chaa

Hlavní náměstí Parque Vidal se rozkládá v centru města, kde si rádi odpočinou nejen místní, ale i turisté. Park, který nese název podle plukovníka Leoncia Vidala y Caro, jenž bojoval ve válce za nezávislost, je obklopen zábradlím z tepaného železa a lampami, které spolu vytvářejí jedinečnou atmosféru okořeněnou o výrazné památky.

Dominantou parku jsou překrásné sochy s vysokou historickou a uměleckou hodnotou, které vycházejí z historických postav a místních legend. Nejznámější z nich je obelisk a fontána se sochou chlapce držícího botu El Niño de la Bota. Součástí parku je i bronzová busta milované mecenášky Marty Abreu de Estévez, která financovala stavbu zdejšího divadla Teatro de la Caridad pro chudé občany, jež je dnes důležitým architektonickým klenotem 19. století.

Zase ta Coppelia

Santa Clara LibreSanta Clara Libre

Nádherný park obklopují i další impozantní koloniální a neoklasicistní budovy, jako například Palacio del Gobierno Provincial, kde dříve sídlila radnice a dnes je zde umístěna knihovna José Martí. V sousední budově z 18. století naleznete muzeum Museo de Artes Decorativas s bohatou sbírkou obrazů a starožitností a o kousek dál budovu hotelu Santa Clara Libre, která sice není stylově vyhraněná, zato je významná tím, že zde revolucionáři bojovali s Batistovými vojáky.

Dokonce jsou na její fasádě vidět jamky po kulkách z bitvy o město v roce 1958. V horkých dnech jistě přijde vhod i návštěva vyhlášeného zmrzlinářství Coppelia, které se nachází blok od náměstí v ulici Eduardo Machado, kde si můžete pochutnat na oblíbené zmrzlině, proslavené díky filmu Jahody a čokoláda. 

Národní památka Kuby

Jedná se o národní památku KubyJedná se o národní památku Kuby

Parque Vidal je dnes pravděpodobně jedno z nejtypičtějších a nejenergičtějších míst na Kubě, kde kubánští staříci vysedávají na zastíněných lavičkách a děti se vozí do školy na vozících tažených hospodářskými zvířaty. A právě to byl důvod, proč bylo náměstí roku 1999 vyhlášeno národní památkou Kuby.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-parque-vidal/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024